ТОП-5 матчів англійських клубів у єврокубках

В очікуванні цьогорічного англійського фіналу Ліги Чемпіонів згадаємо п’ятірку найгарячіших поєдинків англійських команд у єврокубках.

Арсенал Челсі (1/4 фіналу Ліги Чемпіонів, 2004 рік)

Перша зустріч закінчилася нічиєю 1:1, а от у матчі-відповіді Челсі переміг команду Арсена Венгера з рахунком 2:1. За Аристократів відзначилися Френк Лампард та Вейн Брідж. Хоч каноніри забили першими – Хосе Антоніо Реєс завдав потужного удару на підступах до штрафного. Але для Арсенала цього гола забракло, аби пройти до наступного раунду Ліги Чемпіонів. До слова, недовго музика грала й для Челсі у тому турнірі: лондонці не зуміли пройти Монако у півфіналі.

Getty Images

Вулвергемптон – Тоттенгем (фінал Кубка УЄФА, 1972 рік)

Перший в історії фінал Кубка УЄФА. У першому матчі Вовки вдома поступилися Шпорам 1:2, а на виїзді зіграли внічию 1:1. Це дозволило Тоттенгему стати переможцем Кубка УЄФА. І тепер не кажіть, що Тоттенгем нічого не вигравав.

Ноттінгем Форест – Ліверпуль (1/16 фінала Кубка Європейських Чемпіонів УЄФА, 1979 рік)

Ноттінгем Форест у матчі з Ліверпулем визнавали відвертим аутсайдером. Напередодні двобою головний тренер червоно-білих Браян Клаф зізнався:

Якщо ми переможемо Ліверпуль у Кубку Європи, тоді, можливо, люди почнуться сприймати нас серйозно.

І Клаф мав рацію: його команда за сумою двох поєдинків переграла Ліверпуль 2:0 і пройшла до наступного раунду. Ноттінгем Форест дійшов аж до фіналу і, обігравши Мальме з мінімальним рахунком 1:0, змусив поважати себе всю футбольну Європу. Команда Браяна Клафа стала володарем Кубка Європейських Чемпіонів 1979-го року!

Ліверпуль – Челсі (1/2 фіналу Ліги Чемпіонів, 2005 рік)

Команді Рафи Бенітеса вистачило всього одного гола, щоб дістатися фіналу Ліги Чемпіонів. Луїс Гарсія тоді відзначився так званим голом-привидом. Ліверпуль у статусі аутсайдера грав із Міланом у фіналі. Але у футболі можливо все: сталося стамбульське диво і Ліверпуль здобув Кубок Ліги Чемпіонів у 2005-му році.

Манчестер Юнайтед – Челсі (фінал Ліги Чемпіонів, 2008 рік)

Перший в історії Ліги Чемпіонів англійський фінал. Той поєдинок Манчестер Юнайтед виграв у серії післяматчевих пенальті. Анелька і Террі не зуміли реалізувати одинадцятиметрові удари. І МЮ здобув свій третій Кубок Ліги Чемпіонів.

Ще один англійський фінал ЛіверпульТоттенгем обіцяє бути не менш видовищним. Тож, до зустрічі 1 червня у Мадриді.