Топові перемоги Реала в Ель Класико

Автор Назарій Малачинський

Настав час Ель Класико!

Барселона завітає на Сантьяго Бернабеу, щоб зійтися з Реалом у півфінальному матчі-відповіді Копа дель Рей. Королівський клуб і досі шукає спосіб відплатити каталонцям за ганебну поразку 5:1 у першому колі Примери, коли Луїс Суарес покарав вершкових хет-триком.

Згадаймо 5 неперевершених Ель Класико, в яких Реал повністю затьмарив своїх грізних суперників з узбережжя.

5. Реал — Барселона 3:1, 25 жовтня 2014 року, Чемпіонат Іспанії

На якусь мить Луїсу Суаресу могло здатися, що в нього буде ідеальний дебют за Барселону. Кінець бану уругвайця (за укус К’єлліні на Чемпіонаті Світу) припав саме на головний матч світового футболу – Ель Класико. Він називав це долею і вже на третій хвилині своєї каталонської кар’єри віддав гольову передачу на Наймара. 87 хвилин по тому El Pistolero похнюплено дивився на поле з лави для запасних і був оглушений ревом Сантьяго Бернабеу після надзвичайно комфортної перемоги Реала.

Ми заслужили на це, – сказав після матчу тренер Барси Луїс Енріке.

Під час матчу складалося враження, що обидва колективи отримують задоволення від атакувальної гри один одного. Кожна команда ніби зумисно дозволяла іншій завершити атаку, щоб потім негайно розпочати свою.

Гол Роналду з пенальті у першому таймі став тоді дебютним пропущеним м’ячем у сезоні для Барселони. Клаудіо Браво тримав ворота на замку 776 хвилин. По голу на свій рахунок також записали Пепе та Карім Бензема. Реал міг перемагати зі значно більшим рахунком, проте і такий результат дозволив їм наблизитися на відстань одного очка до свого найзатятішого суперника.

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

4. Реал Мадрид — Барселона 4:2, 10 квітня 2005 року, Чемпіонат Іспанії

Ця гра була дуже веселою. Реал, який щойно пережив дворічну кризу, нарешті був готовий втрутитися у боротьбу за чемпіонство. Але й каталонці відмовлятися від трофея ніяк не хотіли – перед Ель Класико команди мали рівну кількість очок, і, як це часто буває, доля чемпіонства вирішувалася у їхньому очному протистоянні.

Як наше українське Класичне не закінчується без гори різнокольорових карток, так і Ель Класико не завершується без зливи забитих м’ячів. Це було справжнє видовище.

Неповторний Зінедін Зідан пролив першу кров вже на сьомій хвилині гри, завдавши вбивчого удару головою після навісу з правого флангу зубастика Роналдо. Арбітр вказав на центра поля.

Photo by Denis Doyle/Getty Images

Вже за тринадцять хвилин сам Роналдо подвоїв перевагу вершкових, також забивши головою. Здавалося, це був мадридський вечір і перемога дістанеться господарям без жодних проблем.

Так все і сталося.

Після класного гола Ето’о, який розібрався із трьома захисниками та голкіпером, Реал відзначився ще двічі. Четвертий м’яч забив Майкл Оуен після контратаки. Гольову передачу на нього вирізав Девід Бекхем (вона була прекрасною). Навіть гол Роналдіньйо, який був із розряду тих, де голкіпер виступає звичайним глядачем, не зміг затьмарити цю ніч для мадридської команди. Фінальний свисток зафіксував рахунок 4:2 і мільйони мадридистів по всьому світу гуляли тоді цілу ніч.

3. Реал — Барселона 3:1, 26 лютого 2013 рік, Копа дель Рей

Було б нечувано, якби ми не включили до нашого списку матч імені Кріштіану Роналду. Мадридські фани і досі з приємним щемом у серці згадують ті часи, коли португалець грав у Іспанії, а особливо його пам’ятають саме за такі феєричні матчі. Роналду часто критикували за те, що у поєдинках із серйозними суперниками він наче розчиняється на полі, тому цей матч мав змусити усіх критиків замовкнути.

Після нічиєї 1:1 на Камп Ноу інтрига в матчі зав’язалася ще більше. На початку першого тайму Роналду прорвався по флангу, вбіг до штрафного майданчика, де на нього вже чекав Піке. Проте португалець хитро заробив пенальті вдало підставився. Кріштіану сам впевнено і реалізував цей одинадцятиметровий. Дубль Роналду оформив після зразкової контратаки вершкових. Розгром довершив Рафаель Варан. І навіть, не зважаючи на гол престижу від каталонців, цієї ночі весь Мадрид боготворив Роналду.

2. Реал Мадрид — Барселона 2:1, 16 квітня 2014, Копа дель Рей

Саме в цю ніч Гарет Бейл вписав своє ім’я у список відомих галактікос.

Це Ель Класико відбувалося в один із найгірших в історії Барселони тижнів. Каталонці вилетіли із Ліги Чемпіонів від Атлетико, програли Гранаді і позбавили себе шансів на чемпіонство, тому єдина надія була на фінал Копа дель Рей.

Барса звично для себе багато володіла м’ячем біля штрафного майданчика суперників, але цього разу ця стратегія зіграла із каталонцями злий жарт. Захисники Реала перервали позиційну атаку, і вже за якусь мить м’яч був у ногах прудкого Бейла. Валлієць граційно прокинув м’яч повз Бартру і почав оббігати захисника за межами полями. Такого вболівальники ще не бачили. Валлієць зберіг швидкість до самого штрафного майданчика, де без проблем обіграв Пінто, який був лише свідком цієї знаменної історії.

Свій м’яч Бейл забив на 85-й хвилині, після того були стійка від Неймара, обійми Зідана та Кріштіану, і вся ніч попереду для мадридських уболівальників.

Photo by Michael Regan/Getty Images

1. Реал Мадрид — Барселона 4:1, 8 травня, 2008 рік

Найкраща перемога Реала в Ель Класико у 21-му столітті. Мадридський клуб за 3 дні до цього вже оформив чемпіонство в Ла Лізі у матчі з Осасуною. Тож в Ель Класико футболісти Барси зі зціпленими зубами влаштували своїм опонентам коридор пошани. Барселона Франка Райкарда вже точно закінчувала чемпіонат на третьому місці, позаду Вільярреала, але цей матч був можливістю для каталонців хоча б трохи зіпсувати настрій Реалу.

Не вийшло.

Це був фільм жахів для каталонців. Реал провів настільки видовищну гру, що сумнівів у їхньому чемпіонстві не було жодних. Рауль, Роббен, Ван Ністелрой та худий Гонсало Ігуаїн по разу відзначилися у воротах каталонців. Сантьяго Бернабеу ще довго гудів після такого знущання з найпринциповішого суперника.

Photo by Jasper Juinen/Getty Images

Нагадаємо, останнє Ель Класико відбулося 6 лютого в рамках першого півфінального матчу Кубка Іспанії.