Тоттенгем – Боруссія Дортмунд. ТОТальна перемога

Автор Максим Опанасюк

Це не буде звичайний опис матчу. Це записки глядача. Ласкаво прошу. Сподіваюся, вам сподобається формат.

За матчем Аякс – Реал ми ледь не загубили ще одне цікаве протистояння. Тоттенгем – Боруссія. Третя команда Англії проти лідера Бундесліги. Чим не ТОП-вивіска? Не знаю, як ви, а я одразу згадав тогорічні матчі цих команд. Хороша гра Ярмоленка та поганий результат для Боруссії… А все так добре починалося.

Тренер шпор Маурісіо Почеттіно вимагав трансферів. Сьогодні це особливо відчутно. Мінус Деле Алі та Гаррі Кейн. Плюс Сон Хін Мін (повернувся з Кубка Азії).

У Люсьєна Фавра теж болить голова – відсутній “кришталевий” капітан Боруссії Марко Ройс.

6-та хвилина. Я вже засинав, коли Лукас Моура вистрілив по воротах дортмундців. Технічно прийняв, одразу удар. Так, повз, але хоч гра пожвавилася.

15-та хвилина. Я ще не сплю. Цього разу Крістіан Пулішич знайшов шпарину в захисті. На цьому шпарини закінчилися – Уго Льоріс зупинив постріл американця.

28 хв. Хр…..

33 хв. Томас Ділейні вирішив перевірити Уго Льоріса ударом. Рикошет перспективний, проте не більше. Другим темпом атака вже не пішла. Наступна спроба – відповідь шпор. Дивно говорити, але простріл Сона – поки найнебезпечніший момент у воріт Бюркі. Йому б теж не заснути.

37 хв. Перша нагода використати VAR. Джейдон Санчо вже летів на ворота господарів, але Давінсон Санчес підбив ногу молодому таланту. Суддя мовчить. А я не можу. Це фол!! Саме час сказати, що головний рефері матчу – Антоніу Матео Лаос. Знайомтеся.

45 хв. ААААА!! Це сейв чемпіона світу! Дан-Аксель Загаду зробив усе для гола: вистрибнув вище Хуана Фойта, ударив головою сильно та точно. Але у воротах Лльоріс. Це безперечно топ-момент першого тайму. Так зреагувати і скластися… Я аплодую. Сейв, достойний списку найкращих голкіперів  світу від France Football.

У підсумку 0:0 після першого тайму. Я розумію тих, хто вимагає скасувати правило виїзного гола. Обережний футбол – ще те видовище.

46 хв. Ну нарешті!! 1:0!! Ян Вертонген дугою віддав передачу на Сон Хін Міна. Кореєць в стилі кунг-фу (здалося, навіть завмер у повітрі) знаходить момент для удару. М’яч у дев’ятку! Вемблі вибухає від екстазу. І я разом з ним.

53 хв. Томас Ділейні фолить на авторі забитого м’яча. Не інакше, як помста. Але штрафний від Еріксена зробив більше виховну роботу – пройшовся по стінці.

59 хв. Боруссія пливе. Кілька перехоплень. Тепер Крістіан Еріксен пробачив Тотенгем. Навіс на Сона не пройшов… А ось кутовий вийшов чудовий. Награний епізод. Навіс від Еріксена на ближню стійку. Удар від Алдервейрелда (навіть поки писав, язика зламав). Але все ще 1:0…

71 хв. Сумно дивитися на Боруссію. Команда ніяк не може знайти підхід до воріт Тотенгема. Лише поодинокі випади без особливої загрози. Дуже сумно. #деКлопп?

79 хв. Кілька кутових. Заміна. Але без змін у грі команд. Можливо вихід Лльоренте додасть креативності в атаках? У нього буде близько 10 хвилин, аби збільшити різницю в забитих. Або хоча б не зменшити…

82 хв. Можна свистіти про кінець матчу. Ян Вертонген. Захисник зіграв, як фінішер. Як топовий фінішер. Серж Орьє побачив прохання захисника шпор і точно відправив м’яч на йому ногу. Ян Вертонген!!!! Асист + гол. Такого б захисника в напад Боруссії.

Фото Getty Images

87 хв. Я ж просив закінчити матч. Фернандо Льоренте, скоріше за все, вбиває інтригу не тільки в цьому матчі, а й у наступному. 3:0! Чергова позиційна помилка. Люсьєну Фавру треба думати над Бундеслігою. З Лігою Чемпіонів усе ясно.

90 хв. Рафаель Герреро. Щойно вийшов, а вже наробив галасу. Його удар полоскотав нерви усім. Хоча візуально Льоріс контролював ситуацію.

3:0. Другий тайм – бенефіс нападу Тотенгема. Особлива подяка Яну Вертонгену. З такими захисниками і форварди не потрібні (лікуйся, Гаррі Кейн).

А ось з інтригою в нас закінчили. Чи ні?