Трагедія в Казахстані. Україна на останніх секундах втрачає надважливу перемогу

Цій команді пороблено

Олександр Петраков у своєму дебютному матчі на посаді головного тренера збірної України застосував свою фірмову схему з трьома центральними захисниками. Фахівець довірився перевіреній тактиці, яка мала принести результат у протистоянні зі збірною Казахстану:

Перед поєдинком була тривога стосовно ситуації з форвардами, аже основний нападник збірної Роман Яремчук пропустив останній матч своєї Бенфіки через погане самопочуття. Проте до гри в Нур-Султані форвард відновився на 100%, що зумів продемонструвати вже на 2 хвилині гри. Олександр Караваєв передачею знайшов Яремчука, нападник непростий пас партнера прийняв на груди, потім ще раз цією ж частиною тіла собі м’яч підпрацював і ударом злету пробив точно у дальню дев’ятку воріт Покатілова – 0:1!

Photo by Petr Josek – Pool/Getty ImagesКласний початок зустрічі надихнув гостей

Підопічні Петракова дуже вдало пресингували Казахстан, що дозволяло створювати моменти біля воріт команди господарів. До перерви українці тричі поцілили в каркас воріт. Спочатку стійка врятувала Казахстан після удару (з рикошетом від суперника) Соболя. Трохи згодом Ярмоленко після хорошої передачі від Буяльського зіграв на випередження, але пробив у ту ж стійку. А довершив парад фартовості господарів удар Сидорчука, після якого Покатілов відбив м’яч у поперечку власних воріт.

Господарі поля шукали своє щастя в дальніх ударах. Таких епізодів було небагато, але на 31 хвилині Андрію Пятову все ж довелося рятувати свою команду. Нургалієв наважився на удар з-за меж штрафного майданчика – голкіпер збірної України спіймав м’яч, який летів у кут.

Після перерви темп гри впав, але моменти біля воріт казахстанського голкіпера все ж з’являлися

На 63 хвилині супершанс збільшити перевагу українців втратив Микола Матвієнко. Центральний захисник команди Петракова обігрався з Ярмоленком і на швидкості вийшов віч-на-віч із Покатіловим. Воротар збірної Казахстану удар гравця гостей потягнув.

За дві хвилини голкіперу господарів довелося повторювати свій подвиг. Ярмоленко вивів Соболя віч-на-віч з Покатіловим, але гравець Брюгге пробив просто у воротаря команди.

Казахстан, як і в київському матчі, покарав українців за марнотратство. На 74 хвилині Валіуллін після закидання партнера з глибини прийняв м’яч на куту воротарського майданчика гостей і пробив у ближній кут воріт Пятова – 1:1.

Майже одразу міг повернути лідерство українській збірній Віктор Циганков, але м’яч після удару вінгера Динамо пройшов поруч зі стійкою воріт господарів.

Останні хвилини основного часу перетворилися на знущання над нервами вболівальників збірної України. Спочатку арбітр зустрічі проігнорував гру рукою захисника Казахстану. А в наступній атаці господарі змарнували вихід віч-на-віч із Пятовим – сейв голкіпера українців.

Розв’язка

Команда Петракова билася весь матч і свій шанс все ж реалізувала. Циганков із Миколенком класно розіграли стіночку на фланзі, оборонець України прострілив на Ярмоленка, якому завадили пробити захисники господарів, але першим на добиванні був Сікан – 1:2!

Часу для Казахстану геть не залишалося, але їм і цього вистачило. Як і в першому забитому м’ячі, господарі виконали все дуже просто. Закидання за спину Караваєву, прийом і удар Валіулліна в ближній кут воріт Пятова – 2:2.

Характер і моменти є, а результату немає. Катастрофічна кваліфікація збірної України триває.