Трансфери Динамо. З захисниками вже давно без успіху

Автор Шаблієнко Віктор

Травма Піварича змусила Олександра Хацкевича знову шукати у команду захисника

Філософія контргри (з суперниками високого класу) передбачає надійну гру в обороні і швидкий перехід від захисту до атаки. Динамо декларує собі саме такий стиль гри, але оборона вже давно не є надійною частиною цього плану.

Не згадуватимемо золоті часи Лужного, Головка, Ващука, Дмитруліна, бо нині багато хто тієї майстерної гри у захисті і не бачив. Із сучасників майже зразковий захист останніх років демонструє Атлетико Дієго Сімеоне на чолі із безпомилковим Дієго Годіном у центрі оборони.

Олександр Хацкевич намагається знайти оптимальну комбінацію оборонців і з наявних кадрів. Він її наче знайшов, але все одно виникають проблеми через ймовірні травми чи дискваліфікації. І тут з’являється завдання для селекційної служби. Знайти хорошого, але недорогого центрального захисника, який конкуруватиме з наявними. З другою частиною завдання селекціонери київського клубу, схоже, навчилися справлятися. Вони знаходять недорогих оборонців, але на цьому все. Давайте проаналізуємо трансфери Динамо на позицію майстрів відбору м’яча. Не згадуватимемо балкано-бразильський акцент (Гавранчич, Саблич, Родріго, Родолфо), а поглянемо на не такі далекі переходи:

1. Домагой Віда. Хорватський оборонець, якого зараз сватають в Рому. Віда переходив із загребського Динамо: команди, яка била антирекорди за пропущеними м’ячами у Лізі Чемпіонів (програвали Ліону 0:7), а Домагой був у них основним оборонцем, частенько винуватцем у пропущених м’ячах. Тому скепсис уболівальників київського гранда був логічним,  але… невиправданим. Хорват відпрацював свій 5-річний контракт професійно, він забивав важливі м’ячі (Шахтарю і Дніпру) і завжди віддавався на полі на 200%. За це його полюбили. А ще він просто класний хлопець…

2. Ще одне успішне придбання 2013 року – Александр Драгович. Австрійський захисник перейшов у Динамо з Базеля, який встиг заявити про себе у Лізі Європи (обігрували Дніпро, і в них у складі феєрив Мохамед Салах). Боси київського клубу відвалили за центрбека 9 мільйонів євро і не прогадали. Драгович став незамінним елементом команди Реброва, яка двічі поспіль брала чемпіонство в Україні і вперше за довгий час вийшла із групи Ліги Чемпіонів. Динамо після 3 успішних років у Києві вдало продало австрійця у Байєр (за неофіційними даними біло-сині отримали за Драговича 18 мільйонів євро).

Фото Динамо Київ (А. Лукацький)

3. Олександр Пантич перейшов у Динамо з Вільярреала. Звучить класно, але за Жовту Субмарину серб майже не грав і за Динамо – теж. Пантич був скрізь – на тренуваннях, на світлинах одноклубників в інстаграмі, але не на футбольному полі. Вболівальники Динамо частіше зустрічали серба в торгових центрах, ніж в заявці на матч. Тішить лише одне, що Пантич прийшов у Динамо, схоже, безкоштовно. Проте він, мабуть, отримує не дуже маленьку зарплату, тому у рамках допомоги суспільству можна було б взяти на такий же контракт будь-якого футболіста (чи ні?). Провести таку собі акцію і за допомогою random.org визначити щасливця, який отримає контракт із київським грандом.

View this post on Instagram

Ekipa 🇵🇱🇷🇸🇸🇮#friends #kiev #kyiv #dinner

A post shared by Tomasz Kędziora🇵🇱 (@tkedziora94) on Oct 17, 2018 at 11:32am PDT

4. Майже одразу за Пантичем у Київ переїхав ще один оборонець – Тамаш Кадар. Основний гравець національної збірної Угорщини, який виступав на Євро-2016, був придбаний за 2,5 мільйони євро. Коли Віда, а згодом і Хачеріді, пішли з Динамо, Кадар став безальтернативним лівим центральним для Олександра Хацкевича. А ще Кадар відчув на собі всю справедливість і рівноправність українського футболу. Його лист в ФФУ – справжній шедевр.

5. У січні 2018 Динамо провело один із найбезглуздіших своїх трансферів за останнє десятиріччя. Самбрано, який вже давно ніде не грав і постійно конфліктував з тренерами чи керівництвом, підписав контракт на 4 роки. Після цього Самбрано бачили на зборах у Марбельї і все... Самбрано став для киян Пантичем №2. Динамо зрозуміло свою помилку і якимось дивом віддало перуанця в оренду. За Базель Самбрано дебютував майже через півроку, вийшовши на компенсований арбітром час у переможному матчі. Він, мабуть, ще повернеться…

Успіхи селекціонерів Динамо давно не вражають. Фанатів киян не залишає відчуття, що підбір футболістів для команди ведеться за нарізками з Youtube. Можливо, вони занадто драматизують. Але ж результат – показовий!

Хто буде наступний, і чи пощастить динамівцям цього раду знайти нового Віду? Чи черговий Пантич поповнить ряди “славетних” переходів в історії Динамо?

P.S. А може час дати шанс молодому Попову чи спробувати Алібекова в основі?

 

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також