Трилер на Вемблі. В шалених овертаймах Італія дотискає Австрію завдяки тренерському генію Манчіні

До зустрічі з австрійцями Італія 11 матчів не пропускала і 30 (!) поєдинків не програвала

Другий матч 1/8 фіналу на Євро-2020 обіцяв атакувальний футбол. На Вемблі зустрічалися Італія з Австрією. Перед поєдинком прогнозувалося, що обидві команди сміливо йтимуть вперед і подарують уболівальникам результативну гру.

Склади

Італійці кардинально змінили свій склад порівняно з останнім поєдинком у групі з Вельсом, фактично повторивши основу розгромної перемоги над швейцарцями. Лише К’єлліні з ушкодженням м’яза не потрапив в основу, а Верратті вийшов замість Локателлі.

Наставник збірної Австрії Фода склад, що розбив українську команду, вирішив не міняти зовсім.

Перший тайм

Суперники розпочали активним пошуком нагод біля воріт опонентів. Утім до 17-ої хвилини спроби завдати прицільного удару успіху не мали. А потім сталася класна широка та швидка атака італійців. Спінаццола прорвався по лівому флангу і відпасував у центр на абсолютно вільного Бареллу на лінії штрафного майданчика. Хавбек Інтера щільно пробив у протихід Бахманну, але кіпер Вотфорда і збірної Австрії дивом встиг виставити ногу та відбити цей м’яч.

За мить Арнаутович вирвався на ударну позицію по центру, але м’яч після його удару перелетів і голкіпера, і ворота. В середині тайму Іммобіле класно уникнув офсайду, та недолугим прийомом звів нанівець ідеальну позицію для виходу сам на сам, де він був у двох метрах за спинами захисників… Міг форвард Лаціо невдовзі реабілітуватися, якби м’яч після його удару з-за меж штрафного майданчика влучив у дев’ятку, а не у стійку воріт Бахманна – 0:0 до перерви.

Другий тайм

На старті другої половини гри італійці віддали ініціативу, намагаючись змусити австрійців трохи розкритися. Спершу Бонуччі подарував м’яч Арнаутовичу, яким той зрештою не скористався. А згодом Ді Лоренцо порушив правила майже на лінії штрафної зони. Алаба зі стандарту вдарив вище воріт. У відповідь Інсіньє прорвався лівим флангом і гостро прострілив, та Верратті на передачу не добіг.

На 65 хвилині Лаймер навісив з правого флангу точно на голову Алабі, який віддав Арнаутовичу. Форвард теж вдарив головою під поперечку і пробив Доннарумму… Недовго, щоправда, австрійці святкували, бо, як засвідчив VАR, Арнаутович трохи заліз в офсайд.

Мали нагоди для ударів Локателлі та Інсіньє – обидва не влучили у площину. На фоні австрійців ці моменти не видавалися вирішальними. Номінальні гості у другому таймі нічим не поступалися іменитим суперникам, а місцями в атаці грали набагато гостріше. 0:0 в основний час, попри чотири заміни Манчіні.

Екстратайми

Підсилення спрацювало вже у додаткових таймах. На 95-тій хвилині Локателлі віддав вертикальну передачу на Спінаццолу, який навісив на протилежний фланг. К’єза філігранно розібрався з оборонцем: зупинив м’яч головою, обробив правою (при цьому виключивши опонента) і вдарив лівою у дальній кут. Бахманн був безсилим – 1:0.

Міг подвоювати перевагу Інсіньє: ідеальним його виконання штрафного не стало тільки через божевільний сейв Бахманна. Кіпер Австрії витягув м’яч із дев’ятки. Що не вдалося Інсіньє, зробив Пессіна (теж вийшов на заміну): Ачербі, вже лежачи, проштовхнув м’яч на Пессіну, гравець Аталанти з кількох метрів не схибив – 2:0.

LONDON, ENGLAND – JUNE 26: Matteo Pessina of Italy celebrates after scoring their side’s second goal during the UEFA Euro 2020 Championship Round of 16 match between Italy and Austria at Wembley Stadium at Wembley Stadium on June 26, 2021 in London, England. (Photo by Carl Recine – Pool/Getty Images)

Другий екстратайм розпочався з сильного удару Шауба і красивого сейву Доннарумми. На 111 хвилині неймовірний шанс змарнував Забітцер – з лінії воротарського пробив вище воріт. За три хвилини оборона Італії таки впала: Калайджич після прострілу з кутового пірнув за м’ячем на рівень пупка, пробив із дуже гострого кута головою під стійку. Ніхто з італійців загрозу відвести не зумів – 2:1.

Італійці пропустили вперше за 12 матчів, але досягли бажаного – вийшли до чвертьфіналу Євро!