Це провал у захисті! Десна занадто багато дозволила Шахтарю

У 25-му турі чемпіонату України Шахтар на НСК Олімпійському приймав чернігівську Десну.

На відміну від попереднього матчу з Динамо, Каштру випустив на поле трохи інший склад. В основі вийшли Анатолій Трубін замість травмованого П’ятова, Фернандо у нападі та Маркос Антоніо.

У Десни ж була лише одна зміна після матчу з Колосом. Замість травмованого Олексія Гуцуляка вийшов Орест Кузик.

Стартовий склад Десни на матч із Шахтарем: Паст, Фаворов, Тамм, Імереков, Тотовицький, Мостовий, Огіря, Домбровський, Кузик, Калітвінцев, Філіппов

Опубліковано ФК Десна Субота, 6 червня 2020 р.

Інтенсивний перший тайм

З перших хвилин Шахтар взяв м’яч під контроль та почав будувати позиційні атаки. І майже одразу це дало свої результати. Перший момент номінальні господарі поля створили на третій хвилині. Кривцов розрізною передачею з центра поля вивів Фернандо на побачення з Пастом, однак голкіпер Десни вчасно вийшов з воріт, звузивши кут обстрілу, та відбив удар бразильця.

Вже за мить нападник Шахтаря таки забив. Кривцов віддав на Додо. Правий захисник провався по флангу і прострілив на 11 метрів, де вже був Фернандо, який втік з-під Домбровського і в дотик пробив у лівий кут воріт – 1:0.

Чудову нагоду зрівняти рахунок мали гості. Додо провалився в захисті: бразилець кинувся на м’яч і не зміг його дістати. Тотовицький спокійно увійшов до штрафного майданчика і прострілив на дальню стійку, куди вбігав Філіпов. Та Степаненко встиг у підкаті вибити на кутовий.

В середині тайму Шахтар отримав право пробивати пенальті. Додо прострілював у штрафний майданчик і м’яч влучив в руку Мостовому. Арбітр Бойко без сумнівів вказав на 11-метрову позначку. Пробивати пішов Марлос, але гравець збірної України не зміг переграти Паста: воротар гостей вгадав кут (лівий) і без проблем забрав м’яч до рук.

Та вже за мить лідер Шахтаря реабілітувався. Марлос обігрався в стіночку з Аланом Патріком, увійшов до штрафного майданчика, накрутив 3-х гравців Десни і точним ударом пробив у лівий кут воріт – 2:0.

За декілька хвилин право виконати 11-метровий удар вже отримали футболісти Десни. Філіпов пробив з лінії штрафного майданчика і влучив у руку Матвієнку. Знову стовідсотковий пенальті. До м’яча підішов Фаворов. На відміну від Марлоса капітан чернігівців свій момент реалізував – 2:1.

Голом у роздягальню міг відзначитися Фернандо. Імереков невдало прикрив м’яч корпусом на межі штрафного майданчика, де його обікрав Ісмаїлі, який одразу відкотив на Фернандо. Та нападник Шахтаря не зміг використати чудову нагоду зробити дубль: він не влучив по м’ячу.

Зміни, які нічого не дали

Олександр Рябоконь зрозумів, що слід щось міняти в обороні. Він зняв Тотовицького і випустив третього центрального захисника Гітченка. Проте, це не допомогло, Десна пропустила втретє… Чернігівці подавали кутовий, але м’яч вибили до центра поля. Там першим на підбиранні опинився Думбровський. Півзахисник гостей обрізався при передачі назад. Фернандо перехопив та вибіг разом із Марлосом на одного Огірю. Бразилець сам протягнув м’яч до штрафного майданчика і сам пробивав по воротах. Паст відбив, але Марлос встиг на добивання – 3:1.

Після цього Рябоконь зрозумів, що грати у три центральні захисники не варіант. Головний тренер Десни зняв Тамма і випустив Картушова. Та Шахтар продовжував знущатися із захисту гостей. Хет-триком міг відзначатися Марлос. Тайсон чудовою розрізною передачею з центра поля вивів 11-го номера Гірників віч-на-віч із Пастом. Марлос, замість того, щоб одразу пробити, спочатку обіграв голкіпера, потім поклав на газон Гітченка і тільки тоді завдав удару. На той момент вже встиг повернутися Мостовий, який і вибив м’яч з лінії воріт.

Десна все ж спробувала зберегти обличчя претендента на срібло. За десять хвилин до кінця чернігівці влучили у поперечку, а під завісу матчу забили. Піхальонок помилився при передачі назад і вивів на побачення з Трубіним Будківського. Нападник своєю нагодою скористався сповна. Він прийняв м’яч у штрафному маданчику і пробив поміж ніг голкіперу Шахтаря.

Утім, Шахтар цілком контролював перебіг подій на полі і досить очікувано переміг 3:2.