Це вам не Естонія. Молода банда, яка стала жахіттям для німців

Вчорашній матч у Гамбурзі між збірними Німеччини та Нідерландів став уже четвертим за останній рік. І кожна гра була по-своєму цікавою. Але найголовніше – в кожному з матчів ми побачили багато красивих голів та, подекуди, неабияку інтригу. Пропонуємо вам їх пригадати.

13 жовтня 2018 року. Амстердам. Йоган Кройф Арена

3-й тур Ліги Націй. Ключовий матч у групі 1 Ліги А. Голландці серйозніше налаштувалися на поєдинок. В плані реалізації моментів. У першому таймі саме німці створили більше нагод для взяття воріт. Але невезіння та хороша гра Сілессена завадили Бундестім забити. Натомість Ван Дайку пощастило більше. Він був першим на добиванні після того, як м’яч відлетів від поперечки після розіграшу кутового. Потім Нідерланди притихли, а німці все атакували. І все ж, кінець зустрічі був повністю за господарями. Спочатку на 87-й хвилині Депай забив після прострілу Промеса. А Вейналдум на 90+3 завершив своїм сольним голом напружений поєдинок – 3:0 на користь господарів. Йоахіму Льову тоді не сподобався саме кінець гри. Мовляв, рахунок 1:0 більше відповідав подіям на полі.

19 листопада 2018 року. Гельзенкірхен. Фельтінс-Арена

Це був важливий матч для Німеччини. Голландці почувалися більш впевнено та розслаблено. Адже їхнє турнірне становище було стійкішим. Підопічним Рональда Кумана вистачило б і нічиєї для проходу в плей-оф Ліги Націй. Німці першими вийшли вперед на 9-й хвилині. Вернер вдало спіймав м’яч на льоту і пробив у нижній кут – 1:0. А вже за 10 хвилин Сане подвоїв перевагу. Можна було б спробувати втримати переможний рахунок. Але за 5 хвилин до кінця основного часу Нойєру забив Промес. Відчувши сили на останній ривок, Помаранчеві пішли в атаку. Зрівняти рахунок вдалося Ван Дайку, якому знову десь пощастило з відскоком. Нічия 2:2 і гарантований прохід далі для Нідерландів. А Німеччина опустилась дивізіоном нижче, не зумівши здобути жодної перемоги.

24 березня 2019 року. Амстердам. Йоган Кройф Арена

Цей матч проходив вже у рамках відбору на Євро-2020. Але він став ще цікавішим та насиченим інтригою аж до 90-ї хвилини. У німців була особлива мотивація: помститися за попередню поразку на цьому ж стадіоні. Забігаючи наперед зауважимо, їм це вдалося. Сане забив після прострілу Ніко Шульца, який круто нагадав про себе наприкінці зустрічі. Гра запам’яталася шикарним голом Гнабрі в дальню дев’ятку, який в тому епізоді обіграв ван Дайка. Приємний бонус. Що стосується останнього, то Вірджіл в парі де Лігтом зіграли тоді катастрофічно як на свій рівень. Сане та Гнабрі частенько возили їх. Але де Лігт зміг відновити інтригу ударом головою після подачі Депая.

Мемфіс не зупинився на гольовій передачі і забив на 63 хвилині, точно вразивши кут воріт Нойєра. Вимальовувалася друга поспіль нічия… Але Ройс на останній хвилині основного часу зробив ідеальний подарунок для Ніко Шульца у вигляді передачі під удар. Йому залишалось лише забити – 3:2. Німеччина перемогла в гостях у надрезультативному матчі.

6 вересня 2019 року. Гамбург. Фолькспаркштадіон

Крайній матч між збірними став продовженням драми в Амстердамі. Найрезультативніший із чотирьох поєдинків. Господарі відкрили рахунок зусиллями Клостерманна та Гнабрі на 9-й хвилині. Перший пробив, другий зіграв на добиванні – 1:0. У першому таймі було занадто мало гольових моментів. Тому рахунок по першій половині зустрічі – цілком справедливий. А в другому таймі почалася справжня перестрілка. Голландці зрівняли рахунок дуже вчасно. Автором гольової атаки став Бабел. Саме після його прострілу з лівого флангу де Йонг майстерно розібрався з Нойєром.

А далі стався прикрий автогол захисника німців Та, який невдало зіграв після гострого пасу Депая. Господарям вдалося відігратися завдяки пенальті, який реалізував Кроос – 2:2. Шульц прострілив, але м’яч влучив у руку де Лігту. Момент дуже суперечливий, адже Ніко прострілював з офсайду, в якому опинився. Проте суддя був за інтригу в матчі. Голландцям це звісно не сподобалося. Вони кинули всі сили вперед. І знайшли свій шанс на 79 хвилині. Нападник ПСВ Мален розстрілював практично порожні ворота Нойєра після пасу Вейналдума – 3:2. Красива контратака гостей стала завершенням перестрілки. Депай віддав на Вейналдума, який зблизився з Нойєром і забив – 4:2.

Впевнена перемога Нідерландів збільшує їхній багаж до 6 очок і дозволяє закріпитися на третьому місці в групі С. Вище Німеччина (9 очок) та Північна Ірландія, яка несподівано перша з 12-ма заліковими пунктами. Щоправда, у них на один матч більше. Слід відзначити, що гра голландців стає більш стабільною. А де Йонг та де Лігт, які поки що шукають свою гру в нових клубах, показали себе з кращого боку.