Тухель розколов Сімеоне. Челсі тактично і фізично знищив Атлетико в 1/8 Ліги чемпіонів. ВІДЕО

Виїзна перемога 1:0 дозволяла Челсі спокійніше підійти до матчу-відповіді з Атлетико в рамках 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Лондонці понад два місяці йдуть без поразок завдяки приходу Томаса Тухеля. А от у матрацників гра дещо розладилася – перемоги у Ла Лізі чергуються з нічиїми та поразками, хоч підопічні Дієго Сімеоне продовжують утримувати лідерство у Примері.

Жиру, що зробив результат у першому поєдинку цих суперників, на Стемфорд Брідж досить неочікувано зі стартових хвилин залишився у запасі.

Сімеоне анонсував атакувальний характер гри своєї команди.

Перший тайм

Перший по-справжньому небезпечний момент створили господарі. Алонсо злету намагався вразити ворота Атлетико, але не влучив у площину. У відповідь Фелікс спробував вийти на ударну позицію, але оборонці Челсі не дали пробити як слід. На 26-тій хвилині одна зі спроб мадридців завершилася затриманням Карраско у штрафному майданчику аристократів. Аспілікуета помилився під час прийому м’яча і в легких, але все ж таки обіймах завалив опонента. Та головний рефері Орсато та арбітри ВАР не побачили в цьому епізоді порушення правил, тож апеляції щодо пенальті відхилили.

Невдовзі стрімку контратаку Челсі започаткував Канте, Хаверц віддав у прорив лівим флангом Вернеру, а німець прострілив у штрафний на Зієша. Марокканець у торкання пробив повз Облака – 1:0. І гостям треба забивати щонайменше двічі. За кілька хвилин Атлетико організував дві класні атаки. Але у першому випадку простріл Льоренте не знайшов адресата (м’яч пролетів уздовж лінії воротарського), а у другому спробу Фелікса нівелював Менді. У відповідь Гаверц і Рюдігер небезпечно пробивали, теж безрезультатно.

Другий тайм

Другий тайм розпочався із забійної нагоди Челсі. Зієш розрізною вертикаллю вивів на оперативний простріл Вернера, німець цілив у дальній кут, але не зміг переграти Облака – чудовий сейв словенця. На 57-ій хвилині удар по воротах виконував уже Зієш – Облак знову потягнув з-під поперечки. Підбирання і пресинг лондонців позбавили Атлетико м’яча і особливих нагод у першій частині другого тайму в іспанців не було. Суарес за майже годину гри не мав ані крихти в атаці, тож його заміна не стала несподіванкою. Чергова контратака Челсі з ударом Вернера трохи вище воріт засвідчила – опорна зона Атлетико стала для лондонців прохідним двором.

Лише в останні 15 хвилин Атлетико створив пару шансів для Фелікса, який цього вечора, здавалося, один хоче забити, але португальцеві не щастило. Аж раптом сталося вилучення. Під час навісу з кутового Савіч ліктем вдарив під дих Рюдігеру, за що отримав пряму червону картку. Ель Чоло був шокований, як і увесь Атлетико. В заключні хвилини гостям довелося думати виключно про захист своїх воріт. Атлетико намагався вдесятьох високо пресингувати і спробувати притиснути Челсі, але завершувалося усе гострими контрвипадами аристократів.

На 92-гій хвилині у Атлетико нарешті пройшла діагональ і Фелікс наніс фінальний удар, єдиний із тих, що мали шанс стати голом. Але Менді врятував. Натомість Челсі сказав своє вагоме слово – Емерсон першим торканням після виходу на заміну реалізував швидкісне вибігання господарів 3 в 1. Удар під дальню стійку Облак вже не потягнув – 2:0 у Лондоні і 3:0 за сумою двох матчів виводять до чвертьфіналу команду Тухеля, вперше за останні сім сезонів.

Відтак, в 1/4 Ліги чемпіонів пробилися три англійські клуби: Челсі, Ман Сіті, Ліверпуль; два німецькі: Баварія та Боруссія Д, а також іспанський Реал, португальський Порту та французький ПСЖ