Адаптований переклад матеріалу Ben Rumsby, The Telegraph

Александер Чеферін розгялне можливість заборони гри головою у дитячому футболі. Таке рішення він може прийняти, якщо дослідження УЄФА доведе, що це призводить до пошкодження головного мозку.

Президент пообіцяв бути суворим у своєму рішенні, якщо дослідження щодо зв’язку гри головою та проблемами із мозком у майбуттньому буде підтверджено.

УЄФА буде першою організацією, яка досліджуватиме подібну проблематику, після кампанії «Телеграф-спорт» по приверненню уваги до цього питання. Дана діяльність зумовлена важким становищем колишніх футболістів, які страждають дегенеративною хворобою мозку, в тому числі ряд гравців збірної Англії, які вигравали ЧС в 1966 році.

Один з клубів Прем’єр Ліги приймає участь у данному дослідженні. Основне завдання – порахувати як часто діти грають головою, що буде базовою інформацією для подальших висновків впливу на головний мозок.

У США з 2016 року діє заборона для дітей до 11 років грати головою. Подібний бан запропонувала ПАФ (Професійна Асоціація Футболістів) і для Англії.

У Чеферіна спитали, чи справді УЄФА заборонить гру головою, якщо подібний звязок буде доведений. На це президент відповів:

Звичайно, нам потрібно серйозно ставитись до цього питання. Якщо результати покажуть що гра головою зумовлюватиме пошкодження мозку, особливо у дітей, ми будемо суворими у вирішенні цієї проблеми.

Це дуже важливо і мені цікаво, які будуть результати. Коли ви дивитесь бокс або ММА завжди страшно, що може статись. Це проблема багатьох видів спорту, в тому числі і футболу. Тому, я з нетерпінням чекаю на результати аналізу.

Окрім цього, Чеферін додав, що УЄФА може посилити покарання за випадки расизму. Великого резонансу це питання набуло після розгорнутого інтерв’ю гравця Ліверпуля – Раяна Брюстера.

Чеферін хоче зустрітись з футболістом особисто після серйозних звинувачень на адресу УЄФА та ФІФА.

Я хочу зустрітись з хлопцем та його батьками. Однак, мені потрібно дочекатись кінця розслідування, – розповідає Чеферін.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Дограти чи зупинити? Перша Ліга ухвалила ОСТАТОЧНЕ рішення!

На Раді ліг, яка відбулася 5 червня було прийнято рішення щодо догравання сезону в Першій …