Україна – Албанія: Коли перемога не викликає емоцій

Автор Віктор Шаблієнко

Рівно два роки тому Україна вже перемагала Албанію у товариському матчі, і от ще одна тренувальна гра зі знайомим суперником…

Команда Андрія Шевченка у Евіані все ж таки зустрілася з албанцями. Матч, який був під загрозою зриву, відбувся. Кому потрібен футбол на полі, що більше схоже на тренувальне? Красиві пейзажі – мабуть єдина причина, чому цей матч відбувся в Евіані, а не десь в Кропивницькому. Розширюємо футбольну географію України…

Матч розпочався із активних дій флангів України, але Ярмоленку і Коноплянці не вистачило влучності у завершальній стадії. Склад збірної був заточений під атакувальні дії. Трійка центральних півзахисників Зінченко-Малиновський-Марлос забезпечували перевагу в креативі в центрі поля. Щодо захисних дій, то раз у раз виникали проблеми у Едуарда Соболя. Албанці намагалися будувати атаки через лівий фланг захисту українців, де Соболю мало допомагав Коноплянка, а сам Едуард – схоже не в найкращій формі.

Перевага України перетворилася в гол на 31 хвилині зустрічі. Марлос віддав на Ярмоленка, який видряпав м’яч у захисників суперника і віддав на неприкритого Коноплянку – удар Євгена воротар Беріша не зміг парирувати. Цей гол став 16-м для Коноплянки у складі збірної – третій результат в історії головної команди України.

Свій реверанс Ярмоленку Коноплянка зробив за 6 хвилин. Євген віддав передачу на Андрія, а той технічно прибрав декількох захисників і пробив повз албанського голкіпера Аталанти. Вже в доданий до першого тайму час Андрій Ярмоленко оформив дубль. Малиновський викотив капітану збірної м’яч на порожні ворота, і той не схибив. 3:0 на користь підопічних Шевченка після першої половини.

Після перерви Андрій Шевченко вдався до звичної ротації. Сидорчук, Шапаренко, Селезньов, Коваленко, Караваєв – всі вони вийшли на поле в цьому матчі. Забити могли обидві команди, але реалізувати свої нагоди суперникам вдалося аж під завісу зустрічі. Спочатку Ндой відквитав один гол, пробивши із-під Караваєва у ближній кут Луніна (впіймав голкіпера на протиході). А за хвилину Ярмоленко і Коноплянка вибігли віч-на-віч із воротарем Албанії і Євген теж зробив дубль – 4:1.

Перемога в Евіані! Можна радіти, та чи було кому?