Україна – Данія U-21. Безпорадність у думці – хаос на полі

Молодіжна збірна України U-21 провела четвертий матч кваліфікаційного групового етапу за право зіграти на Євро-2021. Українці у Львові приймали лідерів 8 групи – команду Данії.

Склад

Руслан Ротань кинув у бій тих, хто має у своїх клубах таку важливу ігрову практику. Ймовірно через це на лавці поєдинок розпочали Супряга, Булеца та Цитаїшвілі:

Стартовый склад проти Данії ⚡️ Віримо у перемогу 🤞🏼 #мизбірна

A post shared by UAF/УАФ (@ffukraine) on Nov 15, 2019 at 7:53am PST

Обрізка за обрізкою

До цього матчу данці мали стовідсотковий показник перемог – три з трьох. Гості не стали відкладати реалізацію своїх переможних планів і у зустрічі з українцями… Допомогли їм у цьому самі господарі. Валерій Бондар не додав Ахмету Алібекову, виходячи в позиційну атаку біля своїх воріт. Перехоплення Якоба Ларсена завершилося пасом на Андреаса Ольсена. Фланговий півзахисник збірної Данії впустив на газон того ж Бондаря, розхитавши його один в один, та пробив під стійку у дальню дев’ятку з гострого кута. І це 0:1 вже на п’ятій хвилині поєдинку…

На 14-тій хвилині друга обрізка українців авторства Дениса Попова ледь не закінчилася другим м’ячем. Бондаря спринтерськи оббігли, але цього разу чудовий сейв вдався Олегу Білику. Виручив воротар Олександрії і за мить, коли третя обрізка, капітана Алібекова, знову дала гостям шанс пробити у площину воріт.

Простріл Ольсена міг замикати Ларсен, але його удар п’ятою з-під Корнієнка вийшов заслабкий. Натомість, як бачимо, атакувальних спроб господарів у перші 20 хвилин не було. То офсайд зафіксують, то до воріт не добіжать. Не кажучи вже про удари… У площину – 0:4 на той момент.

Розрив по-данськи

24-та хвилина – розіграш кутового данцями. Програні українцями підбирання – і гарматний удар того ж Ольсена з-за меж штрафного майданчика. Білик просто проїхався на колінах замість того, щоб стрибнути за м’ячем. Дубль хавбека Болоньї – 0:2

28 хвилина – триває стенограма розриву. Ларсен дивом не влучає у площину з лінії воротарського, набігаючи на простріл з правого флангу.

Оговталися ближче до перерви

Тільки після цього українці змогли провести пару осмислених випадів з прострілами без адресата. Корнієнко мав супершанс з огляду на моменти, скориставшись перехопленням Алібекова. Захисник Маріуполя без роздумів вистрілив метрів із 35-ти. У красивому стрибку м’яч з-під поперечки на кутовий перевів Крістенсен. Він же забрав м’яч після спроби з кутового.

Драйв у другому таймі

По перерві українці вийшли мотивованіші. Без Алібекова, але з Чехом. Шапаренко мав шанс зі штрафного – Крістенсен потягнув з 9-тки. Одразу Русин пробіг з м’ячем пів поля і пробив лівою – стійка виручила гостей. А на добиванні Вантух з вигідної позиції відправив м’яч у небо.

Українці віддали ініціативу – і миттєво поплатилися. Ольсен отримав м’яч на куті штрафного майданчика і без опору сильно пробив – м’яч, смачно поцілувавши обидві стійки, впав у ворота Білика. Автогол записали на українського воротаря. Це вже 0:3…

Світло для уболівальників збірної України зажевріло на 63-тій хвилині. Широка атака господарів віялом завершилася прострілом Вантуха точно на Русина. Форвард Зорі не мав права схибити у порожні ворота по центру з метра – 1:3.

@ffukraine🇺🇦

A post shared by Nazariy Rusyn (@nazariyrusyn31) on Nov 15, 2019 at 1:26am PST

72-га хвилина – українцям максимально підфартило. Цитаїшвілі, котрий змінив Лєднєва, підставився у штрафному майданчику гостей, падаючи ще до зіткнення. Але рефері видав червону картку півзахисникові Соренсену, що теж вийшов на заміну, і вказав на 11 метрів. Шапаренко взявся пробивати пенальті. Не забив – Крістенсен вгадав напрям польоту м’яча, але випустив його з рук. Цитаїшвілі першим набіг на м’яч і таки скоротив відставання до одного гола – 2:3. Залишалося 17 хвилин основного часу.

Ротань, маючи більшість, пішов ва-банк. На полі з’явилися Булеца і Супряга замість Шапаренка й Коноплі. Це призвело до розривів між лініями нападу та оборони і данці ними користувалися, небезпечно контратакуючи. Українці тиснули, прагнучи будь-що врятувати провальний матч. Проте… 90+2 – остання спроба, удар Корнієнка з рикошетом – але м’яч прилетів до рук голкіпера збірної Данії.

Тож, 2:3 – завдання виходу на Євро-2021 для нашої молодіжної команди максимально ускладнюється. Три очка після 4 турів – і почесне четверте місце. Адже у попередніх трьох поєдинках українці зіграли невдало: неочікувана домашня поразка від фінів 0:2 у першому турі, перемога над явним аутсайдером секстету Мальтою 4:0 і розгромна поразка від румунів – 0:3.