Україна – Фінляндія U-21. Приголомшливий старт відбору

Молодіжна збірна України стартувала у кваліфікації до Євро-2021. Сам фінальний турнір пройде в Угорщині та Словенії. Першим суперником для хлопців Ротаня і водночас чемпіонів світу Петракова стала збірна Фінляндії.

Головний тренер молодіжної команди Руслан Ротань обрав схему з чотирма захисниками: в центрі Чеберко та Бондар, на лівому фланзі Корнієнко, на правому Конопля. Середню лінію утворило тріо Козак-Шапаренко-Алібеков, а атакувальна сила зосередилася в ногах Топалова, Сікана і Булеци.

Дивіться також: Повернення Ярмоленка, трансфер-шок Коноплянки і шанси на Євро-2020

Невдалий тайм

Українці на правах господарів активно розпочали матч. Вже на сьомій хвилині Топалов міг забивати. Після передачі з правого флангу від Коноплі у хавбека вийшов напів удар чи напів простріл – м’яч полетів за межі поля біля дальньої стійки, і Сікан не зміг замкнути з гострого кута.

За мить вже стався провал в обороні, але все завершилося без неприємностей. Зате вони наздогнали українців за 10 хвилин. Одному з двох нападників фінів Валакарі дали пробити, воротар Олександрії Олег Білик вибив перед собою. Бондар прикривав корпусом м’яч, але другий форвард суперника Кельман зумів дістатися м’яча і протикнув його у ворота…

0:1 – і збірна Фінляндії максимально сіла на своїй частині поля. Українці намагалися атакувати варіативно, проте з семи ударів лише три влучили у площину воріт. Могли допомогти самі фіни. Капітан Хальме ледь не вразив свої ж ворота, вибиваючи м’яч. Проте поцілив у поперечку. Коли не рятував каркас, чудову реакцію демонстрував голкіпер Яаскелайнен. Як, наприклад, після удару Корнієнка в стилі Коноплянки.

Вихід Цитаїшвілі

Продовжив рятувати Яасклайнен і по перерві. Особливо дошкуляв голкіперу Фінляндії Цитаїшвілі, котрий вийшов замість Козака. За пів тайму Георгій двічі дуже небезпечно пробивав з далекої відстані, але сейви воротаря змушували його хапатися за голову.

Відмінну нагоду не реалізували Корнієнко та Сікан. Перший замість пробити прострілив, другий замість забити пропустив м’яч поміж ніг… Певною мірою українці можуть нарікати на нефарт, але цьому нефарту є пояснення. На пів кроку, на пів секунди не встигали – фланги були швидші за думкою і рухом за форвардів. І численні простріли банально не завершувалися гостротою.

Натомість кволі спроби фінів вилилися у пенальті на 80-тій хвилині у ворота українців. Алібеков порушив правила у штрафному майданчику у спробі підхопити м’яч після відскоку від стійки. І Валакарі холоднокровно реалізував удар.

Поразка 0:2

А це 0:2 і психологічна яма. Українці не могли довести справу до акцентованої передачі чи удару – збивалися на безперспективну навалу. Наприкінці згадується спроба Лєднєва. Він отримав чудову передачу від Цитаїшвілі, але перекинув і голкіпера, і ворота. Відтак, поразка у стартовому матчі відбору на Євро-2021.

Наступним суперником українців стане Мальта. Матч відбудеться у вівторок, 10 вересня, теж на Славутич-Арені у Запоріжжі.

До фінального турніру Євро-2021 вийдуть переможці кожної з дев’яти груп, одна краща друга команда та чотири переможці плей-оф, що проведуть між собою всі інші другі команди груп. Ще дві путівки на правах господарів вже отримали Угорщина та Словенія.

Дивіться також: Литва – Україна. Одкровення суперника. ЕКСКЛЮЗИВ