Домашня сторінка Актуально Дві технічні поразки для України? Дуже малоймовірно!

Дві технічні поразки для України? Дуже малоймовірно!

24 читачів онлайн
0
4,920

Португальці починають роздмухувати скандал після двох нічийних результатів своєї збірної на старті кваліфікації до Євро-2020. Португальське видання maisfutebol наголошує на тому, що їхня команда може отримати ще 2 бали за матч зі збірною України.

Журналісти видання пишуть, що у матчі проти Португалії та Люксембургу взяв участь Жуніор Мораєс, якого заграли за національну команду нібито із порушенням правил натуралізації футболістів. Видання посилається на те, що Мораєс не жив безперервно на території України протягом 5-ти років. І загрожує українцям двома технічними поразками: в матчах проти Португалії і Люксембургу.

Справа в тому, що нападник почав виступати за донецький Металлург у 2011-му році. Потім був сезон у болгарському ЦСКА, після якого Жуніор повернувся до Металлурга. З липня 2012-го по лютий 2017-го він виступав за Металлург та Динамо, після чого провів 4 місяці у китайському Тяньцзинь Цюаньцзянь. За Шахтар Мораєс грає з липня 2018-го року.

Португальці зверталися за консультацією до судді CAS Ногейро да Роші, аби той дав правомірну оцінку натуралізації Мораєса. Суддя звернув увагу на те, що у даному випадку повинна застосовуватися 7-ма стаття статуту ФІФА про отримання нового громадянства. У цій статті наголошується  на тому, що іноземець може виступати за нову збірну тільки якщо він безперервно проживав протягом 5-ти років на території відповідної асоціації.

Але вказаний суддя нічого не розповів про норми законів України, за якими і виноситься рішення міжнародними футбольними інстанціями про безперервність перебування на території країни. Згідно зі статтею 1 Закону України про громадянство, безперервним проживанням на території України є проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік — 180 днів.

Але ще один нюанс. За нашою інформацією, оренда в китайський клуб Тяньцзинь Цюаньцзянь не є приватною справою для футболіста – він поїхав до Китаю працювати, перебуваючи на контракті українського клубу (юридичною мовою, це і є службове відрядження, вказане у відповідній статті закону) і ніяк не впливає на визнання безперервності проживання на території України.

Нагадаємо, Жуніор Мораєс отримав виклик до національної збірної 19-го березня.

Читайте також: Наскільки складна травма Караваєва?

 

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Я щодня готуюсь грати за Реал© Андрій Лунін розповів про свої плани на майбутнє

В інтерв'ю пресслужбі клубу українець розповів, як команда відновлюється після тривалої па…