Україна на Чемпіонаті Світу U-20. В чому сила команди Петракова?

Збірна України U-20 провела надзвичайно сильний турнір у Польщі і дісталася фіналу, де суперником буде команда Південної Кореї. В чому головний секрет успіху українців? Проаналізуємо ключові тактичні нюанси команди Олександра Петракова.

Збірна України U-20 діє за схемою 3-4-3 і варто сказати, що тренерський штаб робить ставку на зіграність основи. Адже незмінними ланками у цьому командному механізмі є тріо захисників: Безкоровайний – Бондар – Попов та дует центральних півзахисників Дришлюк – Чех. До речі, на полі вони саме так і розташовуються. Безкоровайний – лівий центральний, Бондар – центральний центральний і Попов – правий центральний. Варто також сказати, що серйозною проблемою стане відсутність Попова, який отримав вилучення у півфіналі. Адже саме захисник Динамо є головним у виході команди із оборони. За даними Wyscout Попов зробив найбільше передач із просуванням вперед з-поміж усіх гравців турніру – 105.

Зв’язка на правому крилі збірної України Попов – Конопля – Цитаїшвілі (Кащук) є головною у створенні гостроти біля чужого штрафного майданчика. Українці часто виконують закидання у вільні зони. І найчастіше ці передачі йдуть від Попова. Як показує статистика турніру, Денис є одним із найкращих за кількістю довгих передач – 62 і пасів в останню третину поля – 72.

У півфінальному матчі проти збірної Італії Україна практично не атакувала лівим флангом. Перевага правого флангу просто колосальна: 62% атак проти 2%, ще 36% наступів через центральну зону.

Збірна України залюбки віддає м’яч у володіння суперника, за відсотком контролю м’яча наша команда є шостою з кінця на турнірі – 42,3%. Українці компактно розташовуються на своїй половині поля. Латералі Корнієнко і Конопля займають позиції флангових захисників, а центральні півзахисники Дришлюк і Чех опускаються в опорну зону. В той же час вінгери залишаються на широких точках в центрі поля, що дозволяє при перехопленні м’яча одразу отримати м’яч у вільну зону та на швидкості випередити суперника.

Якщо повертатися до персоналій, то потрібно також відзначити правого латераля Юхима Коноплю, який є одним із найкращих асистенів із трьома результативними передачами. 1,58 – середній показник очікуваних гольових передач (другий на ЧС), 75% точних передач – середній показник упродовж всього турніру. Кожен другий його навіс на Чемпіонаті Світу знаходить партнера і найголовніше – 67% виграної верхової боротьби. Гравець, який встигає не тільки взяти участь в конструктиві попереду, а відпрацьовувати на захист.

Щодо захисту також звернемо увагу на дії Бондаря. Оборонець Шахтаря є капітаном команди і гравцем, який є останнім польовим перед голкіпером. Часто при позиційних атаках суперника саме Бондар покликаний з’їдати десятку опонента. І вдається це йому цілком непогано – 41 перехоплення на Чемпіонаті Світу, що є п’ятим найкращим результатом серед усіх команд. До речі, відзначимо, що до першої п’ятірки увійшли одразу три гравці з команди-суперника по фіналу. Також Бондар лідирує за кількістю заблокованих ударів – 6.

Сергій Булеца – найкращий у збірній України за системою гол+пас: 2 голи та 3 асисти. Гравець, який шокує своєю цілеспрямованістю на ворота суперника. Десять ударів по воротах за увесь турнір і п’ять із них – в площину. А якщо врахувати, що із п’яти ударів у площину два стали забитими м’ячами, то можна лише схопитися за голову від такої реалізації.

Реалізація – фішка не тільки Булеци, а й усієї збірної України. Команда Петракова впродовж Чемпіонату Світу била по воротах суперника 62 рази, з них – 18 ударів у площину воріт (29%). А з цих 18 ударів було забито 10 м’ячів. Ідеальна злагодженість у взаємодії, прагматизм та вбивча реалізація своїх моментів біля чужих воріт – головні критерії успіху збірної України U-20, яка перебуває за один крок від звання Чемпіона Світу.

У статті використана статистика Wyscout

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також