Українець серед ТОПів! Ексдинамівець потрапив до рейтингу найкращих футболістів усіх часів

Легендарний гравець опинився в ТОП-50 футболістів

Журнал FourFourTwo склав рейтинг найкращих футболістів усіх часів. Перше місце посів Дієго Армандо Марадона, який залишив цей світ наприкінці листопада. До першої трійки також увійшли інший аргентинець Ліонель Мессі та бразилець Пеле.

В ТОП-50 знайшлося місце і українцю – Олегу Блохіну. Ексгравець київського Динамо посів 45 місце.

Журналісти британського видання охарактеризували кар’єру Блохіна наступним чином:

Володар Золотого м’яча 1975 року Олег Блохін був ефективним нападником, який разом з Динамо Київ шість разів вигравав чемпіонат СРСР та з 211 голами є рекордсменом чемпіонату країни за цим показником. Швидкий та вправний, він був нестримний, коли втікав від захисників на повній швидкості. Завдяки поєднанню цих фізичних атрибутів і блискучій позиційній грі, він був плідним бомбардиром як для клубу, так і для національної збірної.

Блохін дебютував у 17 років і став зіркою під керівництвом Валерія Лобановського в Динамо, забивши 266 голів у всіх змаганнях за рідний клуб. Ці голи допомогли Динамо стати першим радянським клубом, який виграв європейський трофей (Кубок володарів кубків) у 1975 році – подвиг, який вони повторили через 11 років. Блохін забивав голи в обох фіналах.

Безумовно, Блохін був найкращим в Суперкубку Європи 1975 року, забивши всі три голи, коли українці виграли з рахунком 1:0 на виїзді та 2:0 вдома проти Баварії, напханої переможцями Кубка світу, які до того ж тричі поспіль вигравали Кубок європейських чемпіонів.