ВАР в Україні: Плюс ще одна повноцінна команда

Related video

Цього сезону в Україні вперше використають систему відеоасистента рефері (VAR). Дебют запланований на Суперкубок в Одесі.

Примітно, що тепер бригада на один матч складатиметься з 5 арбітрів і двох суддів ВАР. Так, поєдинок за Суперкубок розсудить Віталій Романов, його лінійними асистентами будуть Олександр Войтюк та Володимир Володін. Четвертий рефері – Анатолій Абдула. Роль резервного асистента арбітра на цьому матчі виконає Семен Шлончак.

VAR тестуватимуть у режимі офлайн, тобто уболівальники результатів її роботи не побачать. Головним відповідальним за ВАР на Суперкубку буде Євген Арановський, допомагатиме йому Андрій Скрипка.

Photo by Dino Panato/Getty Images

Разом із делегатом, офіцером безпеки матчу і двома спостерігачами арбітражу набігає ще одна повноцінна команда з 11 гравців! Відтепер команда, що програє, може без докорів сумління говорити про те, що проти неї грали не 11, а 22 суперники.

Як стало відомо FootballHub, ФФУ (УАФ), а саме комітет арбітрів на чолі з Лучано Лучі, планує до кінця календарного року протестувати цю систему на 30-ти поєдинках. Тобто, 60 арбітрів отримають змогу перевірити VAR у безпосередньо бойових умовах.

З нового року Комітет прагне запустити ВАР у реальну роботу, тож до кінця 2019-го треба протестити всіх арбітрів. І усі 60 суддів мають отримати ліцензію.

Читайте також: Коли дивилися VAR, я пропотів так, ніби дві години пропрацював. Повне інтерв’ю Луніна

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також