Домашня сторінка Ексклюзив VAR в Україні – реальність. Коментарі керівника арбітрів і Михайличенка

VAR в Україні – реальність. Коментарі керівника арбітрів і Михайличенка

5 читачів онлайн
0
1,324

Максим Опанасюк цього тижня був свідком атестації першого українського стадіону щодо впровадження системи VAR.

Систему відео-асистента рефері не просто тестують в Україні – її уже використовують. Поки лише у молодіжних чемпіонатах U-21 та U-19. Щоб застосувати ВАР в УПЛ треба сертифікат від ФІФА. Пояснює Голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі:

Ми майже на заключній стадії. Тому, що живі матчі, а не тестування системи в офлайні дозволять нам згодом вийти в онлайн.

Шанси отримати сертифікат – не проблема. Питання лише у виконанні усієї програми до кінця. Сьогодні тут присутні два представника ФІФА, вони тут для того, щоб сертифікувати роботу арбітрів та саму технологію, тобто обладнання.

Сертифікувати необхідно: суддів, стадіони, саму систему. Для цього обрали матч чемпіонату Ю-19 Динамо – Металург Запоріжжя. І перенесли його на стадіон імені Валерія Лобановського, щоб ліцензувати його першим.

Матч закінчився перемогою киян 5:1. Головний арбітр Віталій Романов не мав нагоди скористатися системою під час гри. Та й не треба використовувати ВАР у кожному моменті.

Епізоди, коли потрібне втручання ВАР, визначає протокол використання системи. Сьогодні, наприклад, були сумніви щодо призначення кутового, але ця система не застосовується у таких випадках.
Фото Максима Опанасюка

У інших матчах УПЛ, були такі випадки?

– Так, багато, дуже багато таких випадків було. Особливо це стосується у випадках із грою рукою у штрафному майданчику.

–  Колос – Динамо, Маріуполь – Колос. Достатньо випадків.

Гадаю, наступними стадіонами, які отримають сертифікацію, будуть НСК Олімпійський та ОСК Металіст.

А усім критикам цієї системи можна відповісти, що усе рухається вперед, а не назад. Ця система дозволяє прояснити багато неоднозначних епізодів.

Також погодився із думкою Лучі головний тренер Динамо Київ Олексій Михайличенко. Він теж чекає на VAR:

Я думаю, що в чемпіонаті України обов’язково потрібен VAR. Тому що багато припускається невимушених помилок, які можуть вплинути на результат. І так само це практика всього світу. Пенальті, взяття воріт, червоні картки – це ті моменти, які впливають на гру. Щоб в цих епізодах краще розбиратися потрібна система VAR.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Відчув шок. Циганик вибачився перед Вернидубом і знищив Шахтар

Справедлива оцінка гри команди Де Дзербі …