Домашня сторінка Ексклюзив VARто чи ні? Ексклюзивно: Як працює відеоасистент

VARто чи ні? Ексклюзивно: Як працює відеоасистент

8 читачів онлайн
0
121

VAR нарешті запрацював в УПЛ. Всі деталі роботи нової для українського футболу системи на прикладі матчу Динамо з Ворсклою.

Лучано Лучі, голова Комітету Арбітрів УАФ

Хвилювань немає. Ми задоволені, що дісталися до цієї цілі, яка здавалася неможливою. Але вона реалізувалася завдяки тому, що президент Павелко вирішив фінансувати справу. Сьогодні у нас є цей фургон, сподіваємося у майбутньому їх стане більше. Федерація насправді зробила зусилля. Звичайно, була пророблена мінімальна програма з навчання арбітрів, тому що ресурси, які були, дозволяли пройти мінімальне навчання. З мінімальною кількістю арбітрів. Але 2 матчі з 6-ох – це означає, що 30% буде покрито.

Асоціація зробила свій перший крок. Зараз на часі треба буде вступити Прем’єр-Лізі. Я не хочу вплутуватися в питання, які належать не мені, але саме в інших країнах професійні ліги фінансують VAR. Подивимося, які будуть програми, який буде бюджет, і тоді вже можна буде вести серйозну розмову.

Ми орієнтуватимемося на Італію, де багато переглядів. Тому що перегляд на полі переконує людей, гравців, глядачів, що ось оцінюється і приймається рішення: біле/чорне. Я вважаю, перегляд на полі – це дуже необхідна річ. Якщо арбітр не свистить – це означає, що він не бачив. І звичайно, дуже добре, якщо він передивиться момент.

Арбітрів критикують у кожній країні, достатньо подивитися на інші країни. Звісно, VAR – це допомога там, де не бачить людське око. Наші люди дуже добре попрацювали і в тих 8-ми матчах наживо, які ми провели в Кончі-Заспі, були прийняті рішення, багато рішень, і деякі були змінені.

Олексій Михайличенко, головний тренер Динамо

Я за VAR завжди. Ще раз хочу підкреслити. Всі в світі йдуть до цього і від цього не потрібно відмовлятися. Є плюси, є мінуси. Але, на мій погляд, плюсів набагато більше. Перш за все, я не розумію. Якщо я, як тренер однієї з команд, то вважаю, що команди мають брати участь всі на рівних умовах, абсолютно всі. Якщо на сьогоднішній день ви не можете це зробити для всіх, ну, тоді взагалі це не треба робити, щоб всі були в рівних умовах обов’язково.

Віктор Скрипник, головний тренер Зорі

Якби VAR був на кожній грі. Тобто йде тур, і VAR є на кожній грі – це одна справа. Але коли він на одній грі, а на інших немає… Один раз буде так судити, другий раз так. А там не побачили, а там не хочеться дивитися, а там я б подивився, але немає можливості. Якщо робити, то робити для всіх, а не якісь вибіркові ігри. Це моя думка. Так що, краще зробити паузу, набратися або назбирати грошей, щоб цей VAR був на кожній грі УПЛ.

Олександр Рябоконь, головний тренер Десни

Спробуємо в першому турі, сподіваюся на користь піде і справедливість буде. Сподіваюсь, що не буде багато пауз, десь якісь правки, ну, то вже життя буде підказувати. Що робити з офсайдом, пенальті, руки – ще десь півроку потрібно буде, щоб все запрацювало стабільно.

Віталій Буяльський, півзахисник Динамо

Ви за VAR?

Якщо не в нашу сторону, то проти, якщо в нашу – тоді за. Але якщо чесно, то напевно, проти цієї системи. От якби в останньому голі було поза грою – і все, спустошення таке було б, тому краще без VAR.

Читайте також: Шахтар однією ногою у наступному етапі Ліги Європи? У Бенфіки серйозні проблеми

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Ярмоленко в Динамо? Ігор Циганик про можливе повернення півзахисника в УПЛ

Лідер збірної України може повернутися до Києва, але є одне але …