Вест Гем втрачає лідера, але виживає у лондонському дербі. Ярмоленко не допомагає

Лондонський Вест Гем у 23-му турі АПЛ гостював на полі іншого столичного клубу – Фулгема. З перших хвилин матчу у дощовому Лондоні український легіонер Вест Гема Андрій Ярмоленко залишився у запасі.

До перерви гра відверто розчарувала

Фулгем не міг до ладу організувати бодай одну гостру атаку, хоча їм треба виповзати з дна турнірної таблиці. Господарі удвічі більше володіли м’ячем, але це володіння коливалося у межах перших двох третин поля. Нічого не вдавалося попереду і гостям – 1:1 удари у площину воріт за перші 45 хвилин.

Одразу по перерві гра у гостей погіршилася, що зумовило подвійну заміну вже на 56-тій хвилині. Девід Моєс випустив Андрія Ярмоленка замість Саїда Бенрахма. Українець у підсумку напрацював на більш ніж скромну оцінку від порталу Whoscored.

Скріншот з Whoscored

Дещо пожвавив картину момент Цоуфола. Чех відгукнувся на вивірений пас Райса, але м’яч після його удару головою влучив у поперечку… Свою найкращу гольову нагоду згодом не реалізував і Фулгем. На 78-ій хвилині Кавалейро опинився на ударній позиції метрах в одинадцяти від лінії воріт, але пробив вище.

Шалена кульмінація

До фінального свистка набагато ближчими до перемоги були саме господарі. Якби гравці Фулгема влучили хоча б в одному з 11-ти своїх небезпечних ударів у другому таймі – хлопці Моєса залишилися б узагалі без очок. Найнеприємнішим епізодом для гостей стала пряма червона картка для Соучека на 95-тій хвилині. Після перегляду ВАР Дін вилучив лідера Вест Гема за удар ліктем в обличчя Мітровича. І нехай агресії там не було і близько (хавбек невдало розвернувся), чеському півзахисникові світить три матчі дискваліфікації. Цікава деталь – це вже третя червона від арбітра в його останніх двох матчах АПЛ:

Насправді, як показує практика, ситуація з ВАР критична не тільки в УПЛ. Суддівством не задоволені і в найкращій лізі світу. Наприклад, Джеймі Каррагер так відреагував на червону Соучеку:

ВАР не допомагає суддям, ця система призводить до того, що вони [рефері] видаються гіршими

0:0 – Фулгем став другим після Ліверпуля клубом, котрий зумів відібрати залікові бали у Вест Гема у 2021 році. Команда Ярмоленка зберігає за собою 5 сходинку АПЛ, але її переслідувачі мають по одному (як, до прикладу, Челсі), а то й по два (як Евертон) матчі в запасі.