Домашня сторінка Актуально Влада і смерть соромлять футбол. Півфіналіст Євро може проігнорувати Чемпіонат світу?

Влада і смерть соромлять футбол. Півфіналіст Євро може проігнорувати Чемпіонат світу?

30 читачів онлайн
0
6,652

Футболісти та функціонери незадоволені порушенням прав людей в Катарі

Данський футбольний союз та національна збірна цієї країни оприлюднили критику в бік влади Катару через порушення прав людей при підготовці до Чемпіонату світу-2022.

Капітан збірної Данії Сімон К’яєр звернувся з офіційним зверненням.

LONDON, ENGLAND – JULY 07: Simon Kjaer of Denmark applauds the fans following defeat in the UEFA Euro 2020 Championship Semi-final match between England and Denmark at Wembley Stadium on July 07, 2021 in London, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
Як капітан, я маю сказати, що ми, гравці, не обирали місцем проведення ЧС-2022 Катар. Ми вкрай критично ставимося до умов дотримання прав людини в цій країні. Звичайно, ми цілком і рішуче підтримуємо критику Футбольного союзу щодо Катару.

Ми, гравці, кілька разів публічно демонстрували нашу позицію по відношенню до Чемпіонату світу в Катарі. Але тепер ми маємо зосередитися на грі – щоби пройти відбір на цей турнір. А потім дозволити Футбольному союзу вести політичну боротьбу за межами поля, – цитує К’яра офіційний сайт Данського футбольного союзу

У 2021 році Данський футбольний союз провів слухання щодо ситуації з правами людини в Катарі, написав кілька критичних листів на адресу ФІФА і висловив зауваження на зустрічах і конференціях. Там були присутні люди з ФІФА, правозахисної організації Amnesty International і організатори Чемпіонату світу.

Варто відзначити, що раніше футбольні влади Норвегії та Німеччини закликали до бойкоту Чемпіонату світу-2022 з тих самих причин.

Підстави для критики є вагомі

У період підготовки до Чемпіонату світу в Катарі загинуло близько 7 тисяч робочих через неналежні умови праці. Переважно, це мігранти з Індії, Пакистану, Непалу, Бангладешу та Шрі-Ланки.

У 2016 році правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про умови праці робочих в Катарі. У документі наголошується, що робочі живуть в жахливих умовах, їм постійно затримують зарплату. А наймачі відбирають у них документи, змушують робити роботу, не передбачену умовами контракту, і не дають змоги повернутися додому.

Читайте також: Облажалися на фініші. Італійський клуб осоромився із трансфером форварда Динамо

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Вийшов у старті і переміг Ман Юнайтед. Ярмоленко дивом не забив, але Вест Гем сенсаційно виграв! ВІДЕО

Помста за поразку в чемпіонаті …