Вони переписують історію. Україна в 1/4 Чемпіонату Світу

Збірна України U-20 впевнено здолала Панаму і вийшла до чвертьфіналу турніру у Польщі. Підопічні Олександра Петракова вперше в історії змогли подолати етап1/8 фіналу.

Суперником українців була не найзірковіша команда Панами, яка фінішувала на третьому місці в групі із Францією, Малі та Саудівською Аравією. Головний тренер панамців здивував кадровим рішенням і випустив в рамці воріт 17-річного Емерсона Дімаса. Панама вийшла на гру із чітким планом – відбиватись. Збірна України тотально володіла ініціативою, але тривалий час нік не могла пройти масовану захисну лінію суперника.

Було помітно, що при обмеженому вільному просторі команді Петракова важкувато створювати моменти. А ось як тільки вдавалось трохи потягнути щільну структуру суперника, як одразу виникали моменти. Так був забитий перший м’яч. Конопля отримав м’яч і трохи простору. віддав розрізну передачу на кут воротарського майданчика Сікану, а той в дотик покотив м’яч у ворота – 1:0. Навіть пропущений м’яч не змінив ситуації на полі – Панама відбивалась.

Флангова активність Корнієнка і Цитаїшвілі спричинила велику кількість кутових, однак усі спроби загострити ситуацію після стандартів із правого флангу не мали успіху. Лівий фланг – інша справа. На навіс із кута поля відгукнувся Сікан і високо підняв м’яч. Голкіпер Панами намагався рукою перекинути його через поперечину, але не розрахував і саме в поперечину влучив. На добиванні найшвидшим був Попов – 2:0.

Довершив побиття суперника у першому таймі Сікан. Нападник Шахтаря відкрився під передачу Коноплі і зробив дубль. України могла би забити і більше, якби після передачі Корнієнка Цитаїшвілі із одинадцяти метрів влучив у ворота, або той же Корнієнко точніше пробив з-за меж штрафного майданчика.

Другий тайм почався із шоку для збірної України. Звичайний навіс із флангу призвів до серйозних проблем в захисті. Безкоровайний програв позицію Вокеру у власному штрафному майданчику і дозволив розстріляти Луніна із близької відстані – 3:1.

Із абсолютно іншим настроєм на другу половину матчу вийшли панамці. Тепер вже команді Петракова доводилось куди більше працювати в обороні. На щастя до конкретної загрози воротам справа не доходила. А ось Україна на контратаці могла впіймати суперника. Конопля і Кащук вдвох пройшли майже весь захист Панами, але обвідний удар Олексія Кащука вийшов трохи неточним.

Нервував Олександр Петраков і увесть тренерський штаб збірної України. Панамці неслись в атаку. Брак майстерності і досвіду вони намагались компенсувати цілеспрямованістю. Томас Родрігес, який вийшов на поле в середині другого тайму значно додав руху попереду панамцям. Супряга змінив Сікана і був покликаний оживити дещо втомлену атаку України. Але 23 хвилини нападника Динамо на полі показали, чому в старті вийшов Сікан.

Україна другий тайм провела у дещо економному режимі, але все одно змогла забити вчетверте. Булеца із глибини поля через Коноплю розігнав атаку. Юхим повернув на Булецу закиданням у штрафний майданчик, але на виході у м’яч зіграв голкіпер. Однак на підбиранні першим був Дришлюк, який, можливо, хотів пробити по воротах, але вийшов пас на Булецу. Вінгер Динамо відправив м’яч у порожні ворота- 4:1.

Останній небезпечний момент матчу був у Панами. Після розіграшу штрафного подачу виконав Мендез. Перестрибнув суперників Гріффіт, але його удар головою був трохи не точним. 4:1 – збірна України U-20 перемагає одноліток із Панами і виходить до чвертьфіналу Чемпіонату Світу.