Ворскла – Спортинг: програти за 60 секунд

Єврокубки повернулися до Полтави. Ворскла провела свій перший домашній матч цьогорічної європейської кампанії і здивувала вже на старті матчу.

Обидві команди досить спокійно увійшли в гру, без акцентованої активності. Ворскла дещо здивувала стартовим складом. По-перше, знову не потрапив до стартової одинадцятки Карека, якого підписували саме із прицілом на участь в Лізі Європи, а по-друге, в центрі захисту знову вийшов Чеснаков. Для капітана Ворскли ця позиція не надто звична. В УПЛ ця різниця може бути не надто відчутною, а от у Лізі Європи суперники використовують усі проблемні зони. Та на щастя Абдулай Діабі свою нагоду не використав. Нападник отримав довжелезну діагональ із своєї половини поля від Фернандеша, м’яч залетів за спину Чеснакову, однак пробити гравець Спортинга не зміг.

Господарі відповіли значно гостріше. Скляр виконав, здавалось, надто спонтанний простріл до штрафного майданчика. Із цим закидання невдало впорався Пінту і відкинув м’яч просто під удар Кулачу. Владислав зайвих дотиків не робив і одразу виконав обвідний удар точно у верхній кут воріт – 1:0. І вся Полтава на ногах!

Гол серйозно спантеличив гостей. Спортинг був розгублений і злий. Чого варта лише жовта картка Нані у ситуації, яка зовсім не вимагала такої поведінки капітана. До 30-ї хвилини протугальці по-суті не створили жодної небезпеки біля воріт Шуста. Максимум, на що спромоглися гості – неточні удари Фернандеша і Мане. Ворскла увесь цей час більше контролювала м’яч і тим самим ще більше дратувала суперника, який ще до початку матчу був відчутним фаворитом пари.

Спортинг прокинувся в останні 10 хвилин. Португальці перехопили ініціативу і цілком притисли ворсклян до їхнього штрафного майданчика. Господарі й самі були не проти намертво сісти в оборону. Проте, у заключні хвилини гості створили перший потенційно гольовий момент. М’яч після подачі із лівого флангу від Жефферсона пролетів над головами усіх захисників Ворскли і опинився у Нані. Вінгер Спортинга із близької відстані пробивав у нижній кут – Шуст впорався з ударом.

Стартовий сплеск активності Спортинга у другому таймі не увінчався гостротою біля воріт Шуста і Ворскла знову почала збивати темп матчу. Та значно складніше це стало робити після перерви. Португальці значно серйозніше підійшли ло суперника після розмови із тренером. Спортинг, в порівнянні із першим таймом, значно більше почав контролювати м’яч, але в переважній більшості випадків це був контроль без просування вперед.

Чим ближче був фінальний свисток, тим більше наростав тиск на ворота полтавців з боку Спортинга. До честі підопічних Василя Сачка зазначимо, що вони намагалися максимально не притискатися до свого штрафного майданчика. Загрожував воротам Шуста все той же Нані. Екс-гравець МЮ виграв другий поверх після навісу Рафіньї, але голкіпер Ворскли обрав правильну позицію і забрав м’яч. Ще за декілька хвилин вже з меж воротарського майданчика ударом через себе намагався забити Монтеро. І з цією небезпекою Шуст впорався.

Свій момент мала і Ворскла. М’яч після навісу після штрафного знайшов на дальній стійці Шарпара. В’ячеслав скинув паралельно лінії воріт, але на пас не встиг ніхто з партнерів. Спортинг продовжував кружляти навколо штрафного майданчика Ворскли і таки знайшов шанс для удару. Монтеро на куті штрафного майданчика зустрівся із м’ячем, прибрав суперника і пробив у нижній кут – 1:1.

За хвилину Ворскла побігла виривати перемогу і отримала фатальну контратаку у відповідь. Гості з легкістю використали вихід 3 в 3, бо сил повернутися на захист своїх воріт у полтавців вже забракло. Фернандеш відірвався від опікуна, але переграти Шуста не зміг, однак на добиванні першим був Кабрал і на табло вже 1:2. Ворскла втратила очки у компенсований час, але ця поразка із розряду тих, за які не соромно. Але дуже, дуже прикро…