Все буде добре? Чотири запитання до Зорі в матчі з Брагою

Автор – Денис Савченко

Луганська Зоря зіграла внічию 1:1 з португальською Брагою у третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи. З одного боку – результат не тішить, з іншого — гол і порятунок Зорі додав багато позитивних емоцій. Але чи варто радіти? Чи, навпаки, слід серйозно замислитися?! Адже гра залишила чимало запитань…

1. Що з голкіпером?

Фото ФК Зоря

Вже з перших хвилин свого дебютного матчу воротар Зорі Луїс Феліпе почав помітно нервувати. На другій хвилині кіпер луганців міг повторити грубу помилку Худжамова у матчі з Бордо, але, на щастя, м’яч від нападника Браги відлетів далеко від воріт. Непорозуміння з партнерами по команді давалося взнаки. Невдалі виходи під час стандартів та загальна невпевненість — мабуть, не такого дебюту очікували вболівальники від бразильського голкіпера Зорі. Досить дивним був момент, в якому воротар скаржився на те, що не бачив польоту м’яча, перевівши його на кутовий. Так, Луїс Феліпе декілька разів виручив, про що й говорив Юрій Вернидуб на післяматчевій прес-конференції (наголосивши, що задоволений своїм вибором), але треба подякувати португальцям за невикористані помилки голкіпера Зорі.

2. Що з виходом з оборони в атаку?

В першому таймі Зорі майже не вдавалося ефективно виходити з оборони. Ані короткий пас, ані довгі передачі не давали потрібного ефекту. Високий пресинг гравців Браги давав свої плоди: перепасовки луганців у центральній зоні часто закінчувалися перехопленнями. Особливо часто помилявся Сілас (на цьому навіть наголошував Юрій Вернидуб), котрий змушений був повністю переключитися на оборонні дії.

В другому таймі матчу Юрій Вернидуб зробив дуже вдалу зміну, випустивши Гордієнка замість Сіласа. Тим самим, в Ігоря Харатіна з’явилося більше простору і більше можливостей підтримувати атаку, що не вдавалося Сіласу. Вихід з оборони став динамічнішим і додав гостроти, коли Брага підсіла фізично.

3. Де підбирання при стандартах Браги?

Скріншот з матчу Зоря – Брага

Зоря зробила ставку на масовану оборону воріт при стандартах суперника. За межами свого штрафного майданчика лише іноді залишалися то Караваєв, то Хомченовський, то Рафаель. Якщо перші два ще могли розбігтися по флангу, то майже всі намагання бразильського нападника зачепитися за м’яч руйнувалися у насиченій центральній зоні Браги. Недарма Юрій Вернидуб перед матчем нарікав на відсутність у Зорі такого нападника, як Бєсєдін, котрий “не забиває, але робить все, щоб забили партнери”. Рафаель в цьому матчі відверто не підходив на роль Бєсєдіна, програючи дуелі на підбиранні.

4. Богдан Лєднєв на 38 хвилині – OUT?

До молодого півзахисника немає запитань по самовіддачі. Він нав’язував боротьбу, йшов в обіграш доволі успішно, намагався діяти нестандартно. Але від антигероя матчу його відділив лише один крок, або скоріше один підкат. Не минуло й десяти хвилин після першої жовтої, як на тридцять восьмій хвилині Лєднєв жорстко пішов у підкат, який повністю тягнув на другий гірчичник. На шастя для господарів, арбітр пробачив українця. Цікаво, як оцінив би рефері цей самий епізод наприкінці матчу за рахунку 1:1?

Зоря знову проявила неабиякий характер, добре провівши другу половину матчу з Брагою. Мужики скористалися тим, що португальці на початку сезону перебувають не у найкращому функціональному стані. Та все ж Юрій Вернидуб має серйозно посушити голову над вирішенням проблем зі складом та деякими ігровими моментами. Щоб Зоря продовжила своє єврокубкове турне.