Все ще королі Європи! Португалія виграє Лігу Націй

Перший в історії Ліги Націй фінальний матч відбувся між збірними Португалії та Нідерландів. Кріштіану Роналду і компанія мали одразу подвійний фактор переваги. По-перше, матч відбувався у Порту, а по-друге, у Португалії був додатковий день для відпочинку.

Саме останній фактор відіграв чималу роль вже по ходу матчу. Нідерланди одразу прибрали м’яч під свій контроль. Але цей контроль відбувався максимум у центрі поля. Натомість португальці діяли куди гостріше. Вже на четвертій хвилині Бернарду Сілва апелював до Альберто Ундіано Малльєнко, який обслуговував свій заключний поєдинок у кар’єрі. Але жодного натяку на пенальті в епізоді із падінням вінгера Ман Сіті не було.

59% часу першого тайму Нідерланди володіли м’ячем, але так жодного разу і не завдали удару навіть у напрямку воріт Руї Патрісіу. Нідерландці декілька разів опинялись практично на лінії штрафного майданчика, але то Бергвейн не міг обіграти Діаша, то удар Бабеля блокували захисники. А ось Португалія набила по воротах суперника чимало. Один лише Бруно Фернандеш п’ять разів пробивав по воротах. Тричі м’яч летів вище воріт, а ще два рази у площину, але Сіллессен із ним впорався.

Лише на 30-й хвилині про свою присутність нагадав Кріштіану Роналду. Нападник Ювентуса пробив головою, але м’яч полетів просто у руки голкіперу. Куди активнішим у Сантуша був Бернарду Сілва. Швидкісний вінгер раз-по-раз обкрадав суперників у центрі поля і розганяв атаки своєї команди. Однак на перерву команди пішли за нулів на табло.

Аж на 50-й хвилині перший гольовий шанс виник у Нідерландів. У центрі поля м’яч втратив Роналду і це призвело до швидкої передачі на Війналдума. Але гравець Ліверпуля не переграв Патрісіу, та ще й в офсайд забіг. Пішли активно вперед нідерландці і почали давати багато вільних зон для контратак. Цим декілька разів користалися Роналду і Гедеш, але без гольової небезпеки.

Вік 35-річного захисника португальців Фонте дався взнаки, коли він виграв позицію, але примудрився віддати м’яч Депаю. Вінгер Ліона увірвався до штрафного майданчика і виконував гострий простріл. М’яч після рикошету від Діаша лише дивом дістав із кута Патрісіу. Та кількість простору, яка виникла в центрі поля після розкриття гри від нідерландців, мала перерости у гол. Що і сталося.

Де Лігт припустився позиційної помилки і чомусь викинувся аж у фланг, його миттєво пасом у дотик відрізали португальці та почали наступ саме через вільну зону. Бернарду Сілва викотив під удар Гедешу і той таки прошив ударом Сіллессена – 1:0.

На пропущений м’яч гості відреагували ударом головою Депая. Патрісіу пощастило, що він перебував у тому ж куті, куди і летів м’яч, оскільки могли бути проблеми у португальця. Гості пішли масовано атакувати. Ван де Бек, який вишов на заміну, активно відкривався по всьому фронту атаки і шукав вільні зони. Не вистачало нідерландцям ініціативи у завершенні атак. Кому точно не бракувало сміливості, так це Бернарду Сілві. Португалець впевнено йшов на кількох суперників.

Де Рон взяв приклад із Фернандеша першого тайму і теж спробував забити здалеку. Зовсім трохи точності не вистачило півзахиснику Аталанти. М’яч пролетів над дев’яткою. Португальці могли впіймати суперника на контратаці. Геррейро на лінії штрафного майданчика хитнув Ван Дайка і віддав на Моутінью. Жоау намагався розвернути Блінда, але опинився на газоні. Португалець випрошував пенальті, але Малльєнко не повівся і ледь не показав жовту картку за симуляцію.

У компенсований час вже навіть Ван Дайк регулярно перебував у чужому штрафному майданчику. Однак португальці так і не дозволили супернику зрівняти рахунок та здобули перемогу в матчі і Лізі Націй загалом. Останній фінальний свисток у кар’єрі Малльєнко зафіксував перемогу Роналду і компанії 1:0.