Вимучена нічия Карпат. Не 1:6, і те добре

Автор Владислав Ігнатенко

До матчу Маріуполь розташовувався на шостому місці, Карпати були одинадцятими. Але перед обома командами стоїть однакове завдання – вихід до першої шістки. І хоч минулий сезон показує сталу тенденцію перемог Маріуполя (дві зустрічі, і обидві поразки львів’ян), результат цього поєдинку було важко передбачити. Фаворитами вважалися маріупольці, проте не забуваємо – Карпати нещодавно обіграли Динамо 2:0.

Жозе Мораіш вирішив залишити на лавці запасних Карраскаля та Мякушка. Зважаючи на те, що це лідери нападу, Карпати перебудували свою гру з позиційних атак на контрвипади. У Маріуполя в нападі замість Фоміна, який досить успішно розпочав сезон, вийшов Борячук – Бабич довірився швидкому мобільному форварду.

Фото ФК Карпати

Як і передбачалось, маріупольці активніше розпочали перший тайм. Декілька атак, зокрема гострий простріл Чурка під дальню стійку, розбудили левів. Гра Карпат вирівнялася після фолу Федецького, який по-спортивному агресивно відштовхнув суперника і отримав жовту картку. Вже за декілька хвилин Ді Франко заробив право на штрафний перед воротами суперника, а Гуцуляк з особливим лоском реалізував стандарт. М’яч пролетів над стінкою і, різко пірнувши, влетів у сітку воріт від стійки. Як не старався Гальчук, дістати було нереально.

Надалі гра покотилася обривками – в’ялі взаємні атаки. Найгострішими моментами стали удари Мишньова, Шведа і аж чотири кутові Карпат. Але без жодної небезпеки, усі гравці розуміли, що ще є другий тайм.

Карпати ледь не змудрували пенальті у свої ворота в кінці першого тайму. Чурко увірвався до штрафного майданчика і в боротьбі з захисником впав. Момент неочевидний, але арбітр був поруч і без вагань показав жовту картку нападнику Маріуполя за симуляцію.

Рішення Олександра Бабича випустити в цьому матчі іншого нападника спрацювало. Вакула, пройшовши по лівому флангу, вирізав м’яч між захисниками на швидкого Борячука. Вихід віч-на-віч, і Андрій обвідним ударом поклав м’яч під праву стійку. Як і в першому голі, немає причин звинувачувати воротаря, помилки припустилися центрбеки, пропустивши м’яч і Борячука. 1:1 станом на 52 хвилину.

За декілька хвилин Мишньов у стилі Ван Персі зразка ЧС-2014 пробив головою по воротах Шевченка. Поруч перебували досвідчений Федецький та Ковтун, але захисники навіть не вдали боротьби, Микиті Шевченку довелося власними силами рятувати команду – перевів м’яч на кутовий.

В другому Карпати сіли на свою половину. Навіть вихід на поле Карраскаля не допоміг. Зате Маріуполь почав грати натхненно, розтягуючи захист львів’ян. На лівому фланзі впевнено і гостро діяв Вакула, саме його дії завдавали Карпатам найбільших проблем. Борячук тримав у напрузі центр захисту, нагадуючи про себе хитрими ударами. Центр приазовців взагалі не випускав гравців Карпат в атаку.

На 82 хвилині сталася пожежа у штрафному майданчику Карпат. Декілька ударів Борячука, Піхальонка, пас Вакули п’ятою, порятунок воріт Шевченком та виніс м’яча Бородаєм із лінії воріт. Спекотний момент, проте рахунок не змінився – 1:1.

Матч так і закінчився: команди більше нічого не створили, попри вихід свіжих сил. Нічия кардинально не змінить позиції клубів в таблиці УПЛ, навіть з огляду на те, що це перший матч 11 туру.