Як підбити крила Орлам. Про силу і слабкість Лаціо

Автор Валерій Швець

Кому більше пощастило? Динамо з Лаціо? Чи Лаціо з Динамо?

Лаціо – потужна і досвідчена команда з якісним підбором гравців практично на всі позиції. У Орлів є яскраві лідери –  Чіро Іммобіле та Сергій Мілінкович-Савич. Головний тренер – 41-річний Сімоне Індзагі, який дивує своїми тренерськими успіхами. Орли – на четвертому місці в Серії А. Вражає? Лаціо – фаворит? У прогнозах на протистояннях з Динамо всі – затяті песимісти?

Насправді ж, у римлян є як сильні, так і слабкі сторони. Як і багато інших італійських команд, вони грають у три захисники. І це водночас і зброя, і ахіллесова п’ята Орлів. Латералям треба закривати всю бровку: постійно підключатись до атак і потім бігти в оборону. З надійністю в захисті є проблеми на обох флангах: як в Сенада Лулича та Джордана Лукаку на лівому, так і в Адама Марусича та Душана Басти на правому. А Динамо в атаці якраз ефективне у фланговій грі. І Віктор Циганков, і Дерліс Гонсалес суперників по позиції можуть замучити.

Інша вагома проблема Лаціо –  гра при навісах та закиданнях із глибини поля. Нестабільна трійка центральних захисників, яку формують нідерландець Де Врей, румун Раду та почергово уругваєць Касерес, бразилець Уоллас або анголець Баштуш нерідко провалюється при створенні штучного офсайду. Яскраві приклади – голи Наполі та Дженоа.

(із 2:51)

Що стосується навісів, то майстер-клас у цьому компоненті не так давно продемонстрував Мілан. В останньому матчі між Россо-Нері та Орлами в чемпіонаті команда Дженнаро Гаттузо двічі забила головою після подач і заслужено перемогла з рахунком 2:1.

(1:14, 2:23)

Можуть же Мораєс чи Бєсєдін, та особливо Гармаш чудово вбігати в штрафний майданчик та відриватися від захисників в потрібний момент. Та чи побачимо це в матчах з Лаціо? Не забувайте й про емоційність італійців. Нерідко вони заробляють непотрібні картки через надмірну агресію. Шкода, що і в Динамо є свої любителі поз’ясовувати стосунки з суперником та рефері.

Сильні сторони римлян? Головна зброя небесно-блакитних – потужне тріо у центрі поля.

У схемі 3-5-2 є чітко окреслений опорний півзахисник – досвідчений Лукас Лейва, за плечима якого 10 років виступів на найвищому рівні в складі Ліверпуля, а також два універсальні гравці «box-to-box» – Сергій Мілінкович-Савич та Марко Пароло. Якщо Лукас майже в кожному матчі демонструє феноменальні показники кількості й точності передач, то серб з італійцем регулярно забивають і роздають асисти. Важливо, що в обох виконавців сильний поставлений удар з двох ніг. Інша потужна сила Лаціо – це атака своєрідними трикутними блоками з обох флангів.

Під час подібного наступу крайні беки (Лулич та Марусич) діють дуже високо, а їхні місця займають центральні захисники (Раду та Касерес). Доповнюють ці трикутні механізми головні двигуни атаки, все ті ж самі Мілінкович-Савич та Пароло. У цей час функції останнього захисника виконує  Де Врей. Цікава деталь: лівий фланг діє впродовж усього матчу куди активніше за правий, що підтверджують і цифри за останні десять ігор Орлів.

Загалом ця задумка Сімоне Індзагі не безгрішна. У разі незапланованої втрати м’яча в Лаціо іноді виникають проблеми з перебудовою захисників. Орли не люблять бити здалеку. Розкатують м’яч до останнього. Мінімум 60% усіх пострілів здійснюється з меж штрафного майданчика.

Гравці Лаціо розігрують комбінації через дрібний пас, шукають максимально вигідну позицію для удару. На замітку Гармашу –  у жодному разі не можна кидатись у необдумані підкати. Другий нападник (треквартиста) – дуже важливий у тактичних задумках Індзагі. За це місце конкурують одразу три виконавці – технічні іспанець Луїс Альберто, бразилець Феліпе Андерсон та зірковий чемпіон Європи Нані.

Менше розраховують на португальця – навряд чи ви його побачите проти Динамо. Гравець на позиції відтягнутого форварда має створити максимально комфортні умови для забігань у вільні зони свого партнера по атаці. От чому так багато забиває Чіро Іммобіле! Як ним лише не лякають київську команду. І це не даремно. 32 голи в 34 матчах у цьому сезоні – феноменально! Та згадайте, що було рівно три тому перед цією ж стадією Ліги Європи. У тому розіграші кияни потрапили на Евертон з Ромелу Лукаку. Тоді  в першій половині зустрічі бельгієць все-таки забив, але надалі Євген Хачеріді зі своєю функцією впорався – Лукаку свободи не давав. Зрозуміло, що зараз центрбек Динамо менш стабільний. Але може настав час згадати про свої найкращі матчі?!

Шанси в Динамо є! Не треба ховати киян. Прокрутіть у пам’яті матч проти Зорі… Є характер, є! © То кому більше пощастило? Лаціо з Динамо? Чи все ж Динамо з Лаціо? Не поспішайте з відповіддю…

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також