Домашня сторінка Ексклюзив Як Шахтар випередив Челсі. ЕКСКЛЮЗИВ

Як Шахтар випередив Челсі. ЕКСКЛЮЗИВ

6 читачів онлайн
0
1,244

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін в ефірі програми ПРОФУТБОЛ розповів про трансферну політику Шахтаря, проблемні позиції в команді та юних новачків.

Шахтар оновлюється. 0:9 від Манчестер Сіті у Лізі чемпіонів і 3-6 від Айнтрахту у Лізі Європи – як потужні аргументи на користь змін. 22 пропущених м’ячі у 8 матчах Єврокубків плюс втрата Ракицького – і про захист Шахтаря говорять частіше у сумних тонах. Підписання Валерія Бондаренка, як виявилося, на перспективу, а не тут і зараз:

Бондаренко – це найсильніший з центральних захисників, який розглядався взимку? 

Якщо обговорювати зону центральних захисників, ви все прекрасно розумієте.  На цій позиції грають практично українці, у нас є ліміт на легіонерів. Бондаренко – це найсильніший центральний захисник, якщо не брати до уваги Шахтар і Динамо. Ми купили найсильнішого з нашої точки зору гравця на ринку, ми не розглядали жодних кандидатур іноземців і не планували посилювати зону центральних захисників іноземцями.

Фото ФК Шахтар

Більш того, ще раз повторюся, ми віримо в наших центральних захисників: Кривцова, Хочолаву і особливо Матвієнка. Я взагалі вважаю, що Матвієнко – це майбутнє Шахтаря і національної збірної України, тому нам потрібно проявити терпіння. Він ще молодий, помилки допускає, але потенціал у хлопця дуже серйозний. 

Тепер – про атаку. Тайсону і Марлосу  за тридцять, тому Шахтар вже підтягує на їхнє місце молодих футболістів. Все по накатаній. Так о було із Дугласом Костою, Фредом, Алексом Тейшейрою, Бернардом, які отримували час на адаптацію і лише згодом ставали основними:

Соломон і Тете – дуже перспективні футболісти, ми вважаємо, що в майбутньому вони стануть футболістами високого європейського рівня. Слід пам’ятати, що  Тайсон і Марлос НЕ молодіють, нам потрібно думати про майбутнє, тому ми і робили ці придбання, ми не змінюємо свою філософію, стратегію. Як і 10 років тому ми робили акцент на молодь, так і сьогодні, ми і йдемо в тому ж руслі, що було і раніше.

Перш за все, ми хочемо, щоб вони принесли користь Шахтарю. Якщо футболіст показує якісний рівень, клуб грає в Лізі Чемпіонів, якщо є попит, а коли є попит і великі гроші пропонують – ми не можемо, відмовляти – це сама природа футбольного процесу. Ми повинні відпускати, тому що так ніхто до нас не прийде, якщо у нас тут  на поїзд сів і ніколи не вийшов. Мета – не для того, щоб продати, мета – щоб бути корисним Шахтареві.

Змінився трансферний ринок. Зараз доводиться іти на незручні умови. За перехід дев’ятнадцятирічного правого вінгера Тете Шахтар заплатив 15 мільйонів євро плюс попередній клуб футболіста – Греміо отримає 15 відсотків від подальшого продажу. І це при тому що Тете ще не зіграв жодного матчу на дорослому рівні.

Фото ФК Шахтар

Потрібно заглибитися в ситуацію, яка складається на трансферному ринку, особливо бразильському. Якщо раніше топові клуби: Реал, Баварія, Барселона  не заходили на бразильський трансферний ринок і не брали цих 19-річних. В основному вони брали вже з клубів, як Шахтар, європейських клубів. Уже адаптованих, що грають, на ходу, а сьогодні вони прийняли рішення заходити туди безпосередньо. Коли вони зайшли і купили Родріго за 45 млн, Вінісіуса за 45 млн. Коли Мілан купив Пакету за 35, вони підірвали ринок. Барселона знайшла Емерсона, купила правого захисника. 

Ринок сьогодні деякою мірою трохи розігрітий, вони розуміють прекрасно, що вони купують таких же 19-річних. Емерсон теж 19-річний, теж ніде особливо себе не появив, але його купують. Вони розуміють, що потім він буде коштувати шалені гроші. Той же Вінісіус, подивіться, як він грає в Реалі при тому, що йому 18 років! Уявіть, скільки б вони заплатили, якщо б йому було 23-24 – це шалені гроші, сьогодні все враховують. Одні заходять безпосередньо на цей ринок і як ми беруть 18-19-річних, ми не можемо віддавати 45 млн, але повинні якось відстоювати в цій конкурентній боротьбі свої позиції і ці позиції. Вони не дешеві, якщо мова йде про серйозних футболістів.

Можу сказати, що знали Маркуса Антоніо ще з 17 років, вже тоді ми контактували в Бразілією та з його клубом і вони просили від 12 до 15 млн. Потім він перейшов в Ешторіл і вже коли був там, ми встигли його підписати до Чемпіонату Світу в Чилі. Потім коли йшов чемпіонат, посипалися пропозиції з Челсі та інших клубів, тому ми встигли, вчасно прийняти рішення.

Фото ФК Шахтар

Шахтар не хоче відпускати своїх досвідчених бразильських лідерів:

Сьогодні позиція клубу – те, що вони не продаються. У нас були спроби зробити пропозиції і по Тайсону, Марлос, Ісмаїлі – по всьому. На ринку ми поширили концепцію, що ми їх не продаємо, бо вони потрібні нашій команді. Тому що я вас запевняю, якби ми хотіли ми б всю цю трійцю давно продати вже. 

 

 

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Лунін — топ, але… Що буде з українцем у Реалі?

Ігор Циганик та Віктор Вацко в ефірі програми Циганик – Вацко. Лайв поділилися думкою про …