Домашня сторінка Ексклюзив Як справа Ман Сіті вплине на українські клуби

Як справа Ман Сіті вплине на українські клуби

4 читачів онлайн
1
943

Журналіст Ігор Циганик в ефірі програми #ЦиганикLive розповів про те, як може вплинути дискваліфікація Манчестер Сіті на українські клуби.

Манчестер Сіті порушив фінансовий фейр-плей. УЄФА вирішила ввести моніторинг клубів на прибутки: трансфери, телевізійні права, рекламні контракти. За рік сума витрат не повинна суттєво перевищувати суму прибутків. Є певний відсоток, який не можна перевищити.

Багаті клуби придумали собі доволі просту схему. Вони підписують серйозні спонсорські контракти з компаніями, які пов’язані із власниками цих клубів, і прописують будь-які суми. Але УЄФА зробила трошки хитріше, створивши аналітичний відділ економічних можливостей певних країн. УЄФА вирішила, що Манчестер Сіті зараз не зовсім адекватно продав свої спонсорські права.

Манчестер Сіті — перша ластівка. Далі можуть бути: ПСЖ, Ювентус. Зараз йде боротьба не з Манчестер Сіті, а з тим, щоб клуби не обманювали УЄФА. УЄФА хоче, щоб усі ці спонсорські контракти перейшли до них.

Чому це дійде до нас? Я думаю, що зараз Шахтар виходить у собівартість за рік. Команда достатньо багато заробляла в Лізі Чемпіонів, команда багато продавала і мала серйозних спонсорів. Але тепер Шахтар вилетів з Ліги Чемпіонів, та й футболістів не продавали останнім часом. Як наслідок, у Шахтаря може бути проблема: немає хороших прибутків, тому сума витрат має зменшитися. Зараз результати команди є просто визначальними для клубу.

Це стосується не тільки Шахтаря, а й інших українських клубів. Тому, без вдалих виступів у єврокубках  нічого не буде. Або ж у нас вийде замкнуте коло: гірше грати — менше витрачати, менше витрачати — гірші футболісти, гірші футболісти — погано грати

Нагадаємо, УЄФА винесла покарання Манчестер Сіті за порушення фінансового фейр-плей. А саме через завищення їхнії спонсорських доходів на власних рахунках та через інформацію про беззбитковість, що була подана в УЄФА між 2012-2016 роками.

Читайте також: Латають дірки! Карпати підписали двох нових гравців.

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

ОФІЦІЙНО! Карпати визначилися із майбутнім в УПЛ

Відома доля матчу Маріуполь — Карпати …