Як Україна зупинила Францію. Чому Караваєв – найкращий гравець матчу

Тактичний аналіз матчу за допомогою фітнес-звітів від InStat.

Україна зуміла здобути нічию на Стад де Франс. Ми впроваджуємо новий формат. Аналіз великих поєдинків за допомогою системи InStat!

Ми вперше грали за такою схемою. Було дуже складно, оскільки ми мали замало часу на підготовку. Я хочу подякувати своїм футболістам за докладені ними зусилля й командну гру. Вони витратили багато енергії, це був єдиний спосіб зупинити настільки талановиту команду, як Франція. План спрацював. Для нас це дуже хороший результат — здобути сьогодні одне очко, – сказав головний тренер збірної України після матчу.

Андрій Шевченко дійсно здивував своїм складом. Навряд чи хтось очікував від нього тактику у 3 центральні захисники. Перед матчем з першого погляду навіть важко було правильно схематично розставити гравців, які вийшли в стартовому складі. В підсумку, ми не помилилися. Матвієнко, Кривцов, Забарний – в центрі. На флангах – Миколенко і Караваєв.

Втім, ця графіка лише умовність. Насправді, все було так…

 

Це усереднені позиції гравців з платформи InStat. Як футболісти реально розташовувалися на полі. Зауважте, що Караваєв, який протистояв Мбаппе – трохи вище за свого партнера з лівого флангу Миколенка.  Шапаренко – ближче до правого краю – там найгарячіше! Зінченко – теж достатньо глибоко в опорній зоні. А Малиновський, навпаки, ніби другий нападник.

Щоби глибоко проаналізувати, як українці грали в захисті і здвоювалися проти Мбаппе та інших зірок атаки збірної Франції, скористаємося Фітнес-звітами від Інстат! Це революційна можливість подивитися на фізичну активність гравців впродовж матчу. Ексклюзивна технологія, сертифікована ФІФА.

ЯК українці зупинили МБАППЕ?! Зверніть увагу на мапу дій кожного гравця! Чорні стрілки – це ривки, дії на швидкості більше 5.5 м на секунду, або, якщо вам зручніше для розуміння – понад 20 кілометрів на годину. Червоні стрілки – це вже спринти. Тут швидкість більше ніж 25 кілометрів на годину, це величезне прискорення.

І подивіться, ЯКИЙ НЕЙМОВІРНИЙ обсяг робіт зробив Караваєв!

Саме він заслужив право називатися найкращим гравцем матчу. Майже півтора кілометри дистанції Караваєв подолав на дикій швидкості – ривками і спринтами. Найбільше в команді. З великим відривом! Це він в першу чергу зупинив Мбаппе. А допомогли йому в цьому Забарний і Шапаренко. Центральний хав дуже часто зміщувався на фланг для допомоги крайньому захиснику. Саме тому його середня позиція – ближче до правого флангу. Шапаренко – той гравець, завдяки якому здвоєння на Мбаппе були успішні!

На іншому фланзі – схожа історія. Але Коман все ж таки діяв не настільки гостро і грав трохи глибше ніж Мбаппе. Тому і Зінченко мав можливість більше грати на атаку, і Миколенко зробив куди менше спринтів і ривків за своїм основним опонентом. Та й Матвієнко у своїй зоні зіграв дуже впевнено.

Ми давно готувалися до цієї зустрічі, дуже добре вивчали суперника. Товариський матч теж допоміг, дав нам інформацію, що розкриватися й грати у відкритий футбол із Францією на сьогодні рівноцінно самогубству. Ми постаралися зіграти компактно, створити певний тиск на м’ячі, закрити найгостріших футболістів суперника, зокрема, Кіліана Мбаппе. Він дуже добре атакує в просторі, постійно змінює фланги, але сьогодні менше це робив. Сьогодні Мбаппе діяв ліворуч, тому ми спеціально поставили проти нього більше гравців. Один постійно пресингував, а другий закривав простір, – розповів Андрій Шевченко про тактичну побудову його команди на гру з французами.

Український захист зіграв настільки злагоджено, що французькі зірки атаки аж ніяк не можуть занести цей матч собі в актив! Грізманн, який забив і має дуже високий InStat Index, спромігся лише на один точний удар і одне обведення. Мбаппе не мав жодного гольового моменту, всі його удари були неточні. До того ж Кіліан припустився 12 втрат – це найгірший показник в команді. Його партнери теж нічого особливого не показали.

Цей результат мене розчаровує.  У першій половині гри ми мали перевагу й багато і гостро атакували. Але суперник дуже добре захищався. Ми вперше побачили від України настільки захисний футбол. Передивилися близько 20-ти матчів збірної України і ніколи вона не грала в такій манері. Але я не критикую тактику Шевченка. Він зробив свій вибір і здобув позитивний для його команди результат, – сказав наставник збірної Франції Дідьє Дешам на післяматчевій пресконференції.

Так, Україна не змогла себе проявити в атаці. Шансів забити було обмаль. А гол Сидорчука-Кімпембе прийшов не без частки фарту! Але українці зробили все, що могли і отримали за це винагороду у вигляді сенсаційної нічиї.

Зверніть увагу – українці майже не фолили! Дивина та й годі, дуже дисциплінована гра. Так цього разу практично без пресингу, достатньо глибоко в захисті. Але єдиноборства за нашими! І це дало результат. Вибігати ж у контратаки після такого обсягу роботи в обороні було важкувато. Про це говорив навіть головний тренер збірної України Андрій Шевченко:

Ті продовження контратак, які в нас були, більше пов’язані з якимось технічним браком. Відпрацьовуючи стільки в обороні, ти недостатньо свіжий у своїх рішеннях під час контратак. Були непогані продовження. Десь хлопці втомилися, ухвалювали неправильні рішення. Це нормально

Франція – Україна 1:1. Навіть не віриться. Але правильно сказав Олександр Зінченко після матчу – ця нічия нічого не вартуватиме, якщо Україна не обіграє Фінляндію…

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також