Шахтар подарував українцям справжнє свято футболу! Підопічні Пауло Фонсеки перемогли вдома Манчестер Сіті із рахунком 2:1 та вийшли у 1/8 Ліги Чемпіонів. Шахтар, якому пророкували максимум 3 місце, потрапляє у плей-оф і робить це цілком заслужено. Гірники переграли чемпіонів Нідерландів, по грі, як мінімум, не поступалися чи не найсильнішій командою цього сезону в Європі – Манчестер Сіті, та в турнірному протистоянні залишили позаду вбивчий колектив з Італії – Наполі. Результат цієї запеклої боротьби:

Шахтар видав дуже якісний матч проти містян. Для англійців ця гра вже не вирішувала нічого, адже вони завчасно гарантували собі місце у плей-оф, а от для гірників поразка була вкрай непотрібною, бо тоді свою долю вони віддавали в руку Фейенорду. Інтерес до матчу підігрівалась  наявністю на трибунах тренерів збірних Бразилії, Туреччини та України. Щодо наставника Селесао, то, можливо, він зіграв роль каталізатора – обидва голи забили бразильці – Бернард та Ісмаїлі. Напевно, при виборі складу да ЧС-2018 Тіте ще згадає розкішний гол Бернарда у дев’ятку та самовіддачу Ісмаїлі.

Шахтар, як і манчестерці, розпочав матч з розвідки, надаючи перевагу обрежним і розміряним діям. Гол Бернарда на 26 хвилині був певною несподіванкою. Бразилець своїм технічним і влучним ударом взмусив капітулювати голкіпера гостей. Судячи за все, Едерсон не відійшов від приголомшливог оудару Бернарда, бо інакше не можна зрозуміти його помилку на 32 хвилині, яка призвела до 2 голу у ворота Сіті.

На другий тайм команда Гвардіоли вийшла із однією метою – забивати і їм це вдалося, проте спромоглись вони лише один гол Агуеро з пенальті на 92 хвилині. У кінцевому підсумку перемога гірників 2:1, друге сходинка в групі F та місце серед 16 найкращих команд Європи.

Шлях до плей-оф був важким, але Шахтар з першого матчу показав, що вони тут не хлопчики для биття. Гірники почали свій розіграш ЛЧ з перемоги над Наполі вдома 2:1.

Наступний матч був на виїзді в Манчестері. Тут Шахтар також показав дуже злагоджену гру, але всього одна помилка перевернула гру з ніг на голову. Після обрізки м’яч потрапив до Де Брюйне, який шедевральним ударом відкрив рахунок. На 90 хвилині Стерлінг зняв питання про переможця матчу, тоді в Манчестері матч закінчився поразкою 0:2.

Далі було 2 підряд матчі з Феєнордом, які не вийшли легкими прогулянками, але в у напруженому двоматчевому протистоянні команда Паулу Фонсеки здобула 6 із 6 можливих очок і значно полегшив собі завдання, адже тепер слід було набирати всього 1 пункт, щоб проходити до плей-оф ЛЧ.

Наступний матч був на виїзді в Неаполі. Італійці прагнули реваншу і вони його отримали. Після дуже хорошого 1 тайму від Шахтаря, другий хочеться забути. Спочатку Інсіньє  неймовірним ударом в дев’ятку відкрив рахунок. Гірники не змогли зібратись і пропустили ще двічі. Як результат поразка 3:0 і ускладнене становище на останній матч з МанСіті.

Наразі відомі усі учасники плей-оф Ліги Чемпіонів. Жеребкування пройде у понеділок 11 грудня о 12 годині за європейським часом у швейцарському місті Ньйон.

Шахтар, як команда, що фінішувала на 2 сходинці, може зіграти з такими командами, як Манчестер Юнайтед, ПСЖ, Рома, Ліверпуль, Бешикташ, Барселона, Тоттенгем. Цікаво, що з Ліверпулем та Бешикташем гірники ще ніколи не зустрічались в рамках Ліги Чемпіонів. Статистика ж ігор з іншими клубами наведена нижче.

ЄВРОBEST: Вітер змін

Мілан 2 – 1 Болонья Недільного вечора міланісти, як ніколи були стурбовані щодо найб…