Які ми граємо договірняки, якщо ми все виграємо?© Сергій Литовченко про скандал у Вірменії

Автор Денис Савченко

Боротьбу у Другому дивізіоні Вірменії достроково завершено. Причина – величезна кількість договірних матчів. Замішані 5 клубів. У Другому дивізіоні у цій брудній справі засвітилися Торпедо, Арагац, Локомотив (один із лідерів чемпіонату) і Масіс. Намагався заробляти і Єреван, який виступає дивізіоном вище.

Скандал із договірними матчами у Вірменії зачепив і 25 українців, 20 з яких отримали пожиттєві дискваліфікації. Серед забанених — екснаставник київського Арсенала Сергій Литовченко, а нині головний тренер єреванського Локомотива. Український фахівець прокоментував для FootballHub рішення федерації футболу Вірменії.

Фото FC Lokomotiv Yerevan

Далі пряма мова:

Розслідування не було

Нас покарали без суду і слідства. Не було ніякого розслідування. Нас по-варварськи вирішили прибрати як незручну команду, яка має намір підвищитися у класі. На момент призупинення чемпіонату ми посідали першу сходинку в турнірній таблиці. З відривом у 3 пункти. Половина туру пройшла, встигла зіграти команда, яка нас переслідує. Вони здобули 3 очки, обійшли нас за додатковими показниками – і чемпіонат зупинили. Цій команді пообіцяли місце у Першій лізі за те, що вони підтримали президента федерації футболу Вірменії на виборах.

За 2 місяці карантину організовується Дисциплінарний комітет. 6 експертів приймають рішення, у якому написано “з об’єктивних причин”. Які об’єктивні причини? Вони вирішили, нікого не викликали, розслідування не було, я навіть не впевнений, що вони переглядали матчі.

Лозанна

Для мене і для команди — це шок. Матеріалів справи у нас немає. Ми будемо відстоювати свою позицію у різних органах: підемо у поліцію, якщо треба буде — дійдемо до Лозанни.

Я не можу говорити про інші клуби. Я впевнений у своїх хлопцях, довіряю їм як самому собі. Я знаю, що були результати 12:0, але ці команди не потрапили під підозру, а наша команда, яка все виграє — потрапила.

Кажуть, що ми граємо договірняки. Які ми граємо договірняки, якщо ми все виграємо?

Йде цілеспрямоване знищення. Ми тут, у Вірменії, не потрібні. Ми живемо у європейській країні, а тут якісь ще злодійські гірські поняття. Це ж не кам’яний вік, мають бути неспростовні докази, яких просто немає.

Український фактор

9 українців з Локомотива дискваліфікували? Існує думка, що “щимлять” саме українців. Мені важко сказати, з чим це пов’язано. У нас кваліфіковані футболісти, які могли би спокійно грати у Першій лізі.

Мабуть, під Мелікяном (президент федерації футболу Вірменії — прим.ред) почав трястися стілець. Можливо, йому потрібен був чорний піар, резонанс. Наш клуб був за іншого кандидата. Я сказав президенту Локомотива, що ми вийдемо за спортивним принципом до ліги, вищої за класом. Але я не знав, що тут кам’яний вік.

Нагадаємо, серед дискваліфікованих футболістів дуже багато гравців, які мають досвід виступів в УПЛ та Першій лізі України.

На шосте липня президент та головний тренер Локомотива запланували провести прес-конференцію, де озвучать свою позицію у цій брудній справі.

Читайте також: Мілевський пішов на самоізоляцію. Що відбувається у Динамо Брест?

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також