Яскравий футбол перемагає! Атакувальна Італія і неймовірний Доннарумма б’ють в’язку Англію

Збірна Італії – новий чемпіон Європи!

На вирішальний матч турніру головний тренер англійської команди Гарет Саутгейт вирішив повернутися до схеми з трьома центральними захисниками.

Так Англія грала в матчі 1/8 фіналу Євро з Німеччиною. Але якщо тоді Саутгейт віддзеркалив структуру суперника, то у фіналі вирішив просто зміцнити оборону.

Роберто Манчіні вирішив не змінювати схему. Італія грала за звичними 4-3-3. Щодо стартового складу, то в основі італійців з’явилися ті самі 11 футболістів, які грали у півфіналі з Іспанією.

Перший тайм

Збірна Англії продемонструвала блискавичний старт матчу. Вже на другій хвилині гри англійці відбилися після кутового і Кейн розігнав контратаку команди Саутгейта. Тріп’єр віддав точну передачу на дальню стійку, де ніхто не грав із Люком Шоу – 1:0 на користь Англії.

Забитий м’яч дозволив підопічним Саутгейта грати в улюбленій і дуже обережній манері. Італія більше володіла м’ячем, але при цьому не створювала моментів. Лише на 35-й хвилині італійці наблизилися до забитого м’яча. К’єза позбувся Райса і наважився на удар з-за меж штрафного майданчика. Пікфорд не реагував на удар, але м’яч пролетів повз ворота.

Перший удар у площину воріт від італійців відбувся у компенсований до першого тайму час. Вератті пробивав практично з лінії штрафного майданчика. Однак удар півзахисника вийшов дуже слабким і Пікфорд без проблем забрав м’яч.

Другий тайм

Перші хвилини тайму знову ледь не стали проблемою для Італії. Одразу по перерві Стерлінг претендував на пенальті після падіння в боротьбі з Бонуччі та К’єлліні. Кейперс проінгорував падіння форварда англійців. За декілька хвилин свій стандарт заробили італійці. Інсіньє практично з лінії штрафного майданчика виконував штрафний удар, але пробив вище воріт.

Роберто Манчіні, як і у півфіналі, по ходу другого тайму зняв номінального форварда. Замість Іммобіле вийшов Беррарді і його підопічні ледь не одразу створили гольовий момент. Удар К’єзи з меж штрафного англійці заблокували, а добивання Інсіньє із гострого кута перевів Пікфорд. Наступну спробу К’єзи не заблокував ніхто, але знову кіпер Англії був на висоті.

Італія свого домоглася на 67-й хвилині. Спершу Магуайр після чергової подачі з флангу вибив м’яч на кутовий. А вже стандарт закінчився взяттям воріт. К’єлліні та Бонучі прийшли до чужого штрафного майданчика і саме вони створили цей гол. Перший відвернув увагу Стоунза, а другий зіграв на добиванні після удару Вератті.

Після гола Італія ще на куражі декілька хвилин провела в атаці. Але швидко емоції згасли і команди почали грати максимально прагматично. Ризикувати зайвий раз не хотів ніхто. Італійці та англійці не змогли визначити переможця Євро за 90 хвилин матчу.

Додатковий час

Перша 15-хвилинка була доволі рівною до 103-ї хвилини. Емерсон прорвався флангом і дуже гостро прострілював. Бернардескі пролетів повз, а м’яч влучив у Пікфорда і вилетів у поле. В другому естратаймі Англія активізувалася і створила декілька небезпечних ситуацій біля воріт Доннарумми, але не змогла забити.

Серія пенальті

В серії пенальті першими били італійці і вони ж першими схибили. Вже другий удар Італії у виконанні Белотті був неточним. Але далі настав час Доннарумми. Воротар італійців не дуже добре впорався з хитрою спробою Рашфорда розкачати себе – вінгер МЮ перехитрив сам себе і, поклавши голкіпера в інший кут, пробив… у протилежну стійку. Спробу Санчо нейтралізував уже сам Доннарумма. У команди Манчіні свій удар (що міг принести Італії трофей) не реалізував пенальтист Жоржиньйо, пробивши безхитрісно і не надто сильно. Тож Пікфорд спромігся повернути Англію в серію. Однак Доннарумму було не зупинити. Кіпер італійців взяв вирішальний удар Сака і приніс чемпіонство Італії.