Домашня сторінка Актуально Заборонять грати головою? У Шотландії пропонують футбольний переворот

Заборонять грати головою? У Шотландії пропонують футбольний переворот

26 читачів онлайн
0
1,387

Асоціація Футболу Шотландії розгляне заборону грати головою у футболі. Такі обмеження пропонують ввести для дітей до 12 років. Підстава для цього доволі серйозна.

Річ у тім, що в Університеті у Глазго провели дослідження. Тестували 7676 чоловіків, рік народження яких припав на період із 1900 по 1976. Усі вони професійно займалися футболом у Шотландії. У результаті такого експерименту встановили, що колишні професійні футболісти помирають від дегенеративних хвороб мозку в 3,5 рази частіше, ніж люди, які не займаються футболом професійно. Власне, йдеться про так звану деменцію. Простими словами, це хвороба, за яким відбувається деградація пам’яті, поведінки, мислення.

На підставі таких результатів подали пропозицію до Асоціація Футболу Шотландії заборонити дітям до 12 років грати головою у футболі. Цікаво, що така практика не нова. У США вже існує така заборона ще з 2016 року. Там дітям до 10 років взагалі заборонено грати головою. А для юнаків до 13 років існує обмеження кількості ударів головою.

Медичний консультант Асоціації Футболу Шотландії Джон Маклін розповів BBC Scotland, що крок за кроком треба зменшувати гру головою серед молодих футболістів:

Завдяки співпраці Асоціації Футболу Шотландії та УЄФА нам вже вдалося розробити список деяких рекомендацій. Наприклад, така проста річ, як обмеження тренувань для юнаків, як от один раз на тиждень. За такої інтенсивності тренувань мозок встигатиме відновлюватися.
 

Читайте також: Це стосується всіх! В Англії назріває екологічна революція у футболі

 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Кризи як не було! МЮ витратить понад 100 млн. євро на одного з найкращих гравців Європи

Манчестер Юнайтед готовий витратити космічну суму на молодого таланта …