Домашня сторінка Актуально Збірна Шевченка на Євро вище голови не стрибнула: Англія забиває, а Україна пропускає… все

2 min read
1
2,143

На матч 1/4 фіналу Україна та Англія виходили, знаючи ім’я свого наступного можливого суперника – данці перемогли чехів 2:1. За годину до гри несподіванкою стала заявка збірної України, куди, ймовірно через травму, не потрапив не надто успішний на цьому Євро Руслан Малиновський.

Склад збірної України

Склад збірної Англії

З холодного душу розпочався матч для збірної України

Вже на 4-тій хвилині англійці забили. Стерлінг дав на хід Кейну у розріз між захисниками і нападник Тоттенгема у торкання (без супротиву з боку відіграних Забарного з Матвієнком) пробив Бущана – 0:1.

ROME, ITALY – JULY 03: Harry Kane of England scores their side’s first goal past Georgiy Bushchan of Ukraine during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Ukraine and England at Olimpico Stadium on July 03, 2021 in Rome, Italy. (Photo by Alessandro Garafallo – Pool/Getty Images)

Після забитого м’яча англійці віддали ініціативу, чатуючи на помилку підопічних Шевченка і розраховуючи на гострі випади у конратаках. Та лише на 17-тій хвилині українцям вдалася перша осмислена гостра спроба. Волкер обрізався, Яремчук підхопив м’яч і прорвався по лівому флангу. Удар нападника прилетів у ближній кут, який Пікфорд надійно прикривав – лише кутовий без подальшого зиску. У відповідь гостро прострілював Шоу, але на цю передачу ніхто з його партнерів не відгукнувся. Якщо в цьому епізоді удару не сталося, то на 33-тій Бущан засейвив після потужної підкрутки від Райса.

У згаданому моменті під час захисту своїх воріт ушкодження отримав Кривцов і Шевченко екстренно випустив на поле Циганкова. Під завісу тайму команди обмінялися гарними нагодами. Українці провели позиційну атаку, але вдарити по воротах щільна оборона збірної Англії не дозволила. Натомість номінальні гості створили 100% нагоду, де знову на висоті був Бущан. Міг засмучувати англійців Шапаренко. Плутанина у штрафній завершилася винесенням м’яча за межі зони, де Шапаренко наважився на удар здалеку – у сантиметрах від правої стійки…

Не змогла збірна України увійти і у тайм другий

Миттєво після стартового свистка правила порушив Сидорчук. Хоч і порівняно далеко від штрафного, Шоу з цього стандарту зміг навісити чітко на голову Макгвайру, котрий не залишив шансів Бущану – 0:2. На 50-тій хвилині українці пропустили втретє. І знову від Кейна. Знову Шоу став автором асисту – з лівого флангу атаки м’яч прилетів на голову Кейну, з яким геть не боровся Матвієнко… 0:3.

Бущан не дав Кейну зрівнятися з рекордсменом Лінекером вже у цьому матчі – потягнув удар форварда здалеку. Але кутовий після цього сейву теж завершився голом: Хендерсон вискочив з-за Циганкова і заколотив четвертий м’яч. Цей гол став для хавбека Ліверпуля дебютним у футболці національної збірної.

Після цього Шевченко змінив Сидорчука на Макаренка в надії втримати опорну зону. На 60-тій хвилині Яремчук міг скористатися помилкою Пікфорда на виході з-за меж штрафного майданчика, але удар у стилі Шика у нападника Гента не вийшов. Надалі гра трохи вирівнялася, але за такого рахунку Англія могла собі це дозволити. Показова статистика – Брих не показав за поєдинок жодної жовтої картки. 4:0 – рекордна перемога збірної Англії у фінальних частинах Євро.

У півфіналах Євро-2020 зійдуться Італія з Іспанією та Данія з Англією. А збірній України подякуємо за турнір та побажаємо наростити фізичні м’язи та психологічну стійкість.

До уваги новому тренеру збірної. Неймовірний Кочергін приніс перемогу Зорі в битві з Інгульцем

Луганська Зоря після невдачі у стартовому матчі сезону з Олександрією завітала в гості до …