Збірна U-21 перемагає Мальту із запасом

Після неприємної поразки у стартовому матчі відбору до Євро-2021 від фінів, Руслан Ротань застосував ротацію як за іменами, так і за позицією гравців на полі. На двобій із мальтійцями Чеберка висунули в атакувальний півзахист, в опорній зоні діяв Чех, а Алібеков обійняв позицію центрбека. Лєднєв вийшов замість Булеци, Русин змінив Сікана на вістрі атак.

Коли реалізація на висоті

Перша гострота виникла вже на 2-гій хвилині, коли Топалов пробив з лінії штрафного, але не влучив у площину воріт. Повз м’яч майнув Русин у стрімкій і дуже перспективній атаці, розпочатій саме діагоналлю Алібекова. Взагалі, українці на правах господарів домінували у грі, володіючи ініціативою та не даючи супернику перетнути центральну лінію поля.

Гол назрівав і видався дуже красивим. Розіграш штрафного на 17 хвилині можна записувати у конспекти: Алібеков не став подавати з лівого флангу, а винахідливо і явно відпрацьовано покотив низом уздовж лінії штрафного майданчика. На передачу несподівано для мальтійців набіг Топалов і закрутив лівою під праву від воротаря стійку – 1:0. Збірна України надзвичайно вишукано забиває свій перший м’яч у відборі.

🇺🇦

A post shared by Dima Topalov (@topal10) on Sep 8, 2019 at 4:04am PDT

За три хвилини лівий фланг атаки створив і другий гол у зустрічі. Чеберко зумів прострілити на Топалова у складній ситуації на лінії поля з-під захисника. Дмитро продовжив далі у торкання, навіть не побачивши, а скоріше відчувши на вістрі Русина. Назарію залишалося підставити ногу і забити у порожні ворота – 2:0.

Розгром

Ще за три хвилини Лєднєв змістився з правого флангу у центр, прокинув двох захисників і вирізав під дальню стійку, але влучив у каркас воріт, тож рахунок не змінився. Поцілував м’яч стійку і після дальнього удару Шапаренка, у цьому моменті політ підкоригував сейв голкіпера.

Те, що не вдалося Лєднєву на 24 хвилині, сталося на 40-ій. Богдан знову після горизонтального зміщення в центр сильно пробив з лінії штрафного і зробив Русина автором асисту – 3:0.

У першому таймі позитивні враження збірна України залишила не тільки завдяки реалізації. Хлопці гарно рухалися, постійно відкривалися і намагалися кожну атаку завершити ударом по воротах. Того, що було з фінами українці уникали: відчайдушної навали зі спробами бити з будь-якої позиції та дистанції. Була планомірна робота і осмислені атакувальні дії, що і вилилося у три сухі м’ячі вже до перерви (рівень суперника просто тримаємо у голові).

Експерименти у другому таймі

По перерві ситуація на полі змінилася кардинально. Українці чи то свідомо вирішили відпрацьовувати оборонну роботу з виходом в контрнапад, чи то вдовольнилися наявною перевагою. Підопічні Ротаня постійно обрізалися, а мальтійці просто не могли запропонувати нічого цікавого. Ген і згадати немає чого, окрім замін… І так до 83-тої хвилини, поки не вибухнув довикликаний замість Луньова Кожушко. Олег віддав на Цитаїшвілі, який із правого флангу прошив захист – і це вже 4:0. За мить форвард СК Дніпро-1 вирвався вже сам на сам, але не зміг пробити повз воротаря.