Зненацька збірну України застали кадрові проблеми напередодні ключових матчів відбору. Шахтарський дует збірників Ракицький – Бутко отримали травми в матчі останнього туру УПЛ. Тренерський штаб до останнього сподівався, що медичному персоналу вдасться підготувати футболістів, якщо не до поєдинку проти Косово, то хоча б на протистояння із хорватами.

Травми Бутка і Ракицького

Погані новини для Шевченка?Бутко та Ракицький один за одним потягнули м`яз задньої поверхності стегнаЧи відновляться до вирішальних матчів збірної?

Опубліковано FootballHub 1 жовтня 2017 р.

Ракицький і Бутко не при справі

Але вчора стало остаточно зрозуміло, що ні Богдан Бутко, ні Ярослав Ракицький в жодному із двох матчів збірної України не зможуть прийняти участь. Андрій Шевченко довикликав Олександра Караваєва замість правого оборонця Шахтаря. Таким чином у розпорядженні головного тренера залишилось чотири центральні захисники і три флангові.

Повернувся до складу головної команди Олександр Кучер на рахунку якого 5 матчів у цьому відборі. І це, на хвилинку, найбільший показник. По 4 зіграні поєдинки мають Ордець і Ракицький. У попередніх двох матчах із перших хвилин грав Хачеріді, який повернувся до збірної і набув постійну ігрову практику в Динамо. Ще один матч у цьому відборі провів Кривцов, але цього разу Шевченко не викликав захисника Шахтаря до лав збірної.

Отож серед тих хто може зіграти в центрі захисту маємо Кучера, Ордеця, Хачеріді, Лук’янчука і Матвієнка, оскільки останній починав свою професійну кар’єру саме як центральний оборонець.

Хто має найбільше шансів зіграти?

У цих матчах нашій команді обов’язково необхідно перемагати, тому не час і не місце для експериментів. Чітко розуміємо, що Павло Лук’янчук викликаний до збірної на випадок якогось чергового форс-мажору. Навряд чи варто чекати на дебют цього футболіста в першій команді у таких матчах. Важко уявити за яких обставин до стартової одинадцятки міг би не потрапити Хачеріді. Євген є незмінним у Динамо і знаходиться в хорошому ігровому тонусі. В ситуації відсутності Ракицького вихід Хачеріді виглядає як очевидний.

Щодо партнера Євгена, то тут не все так однозначно. Визначився із клубом Олександр Кучер, адже це була основна причина для Андрія Шевченка, коли коуч не викликав екс-гравця Шахтаря минулого збору. Зараз Кучер має постійне місце в основному складі Кайсериспора. Іван Ордець повернув собі місце в основі Шахтаря і теж небезпідставно претендує на вихід у старті. З огляду на це можна припустити, що Андрій Шевченко надасть ігровий час обом футболістам. Найімовірніше вони зіграють по одному матчу, а от хто вийде на матч проти Косово, а хто проти Хорватії покаже час.

Пара центральних захисників

Ситуація на фланзі

Якщо із центром захисту простіше, бо там є більший і найголовніше – рівноцінніший вибір, то із флангами ми маємо головний біль вже не перший рік. На старті цього відбіркового циклу про завершення виступів у збірній України оголосив В’ячеслав Шевчук, який довгий час був безальтернативним варіантом у своїй позиції. З перших матчів функції лівого захисника виконував Едуард Соболь.

Через декілька його матчів проблема перестала бути проблемою, бо молодий футболіст проводив ігри досить впевнено, як для гравця, який практично не мав міжнародного досвіду. Дещо пізніше виклик до збірної отримав Матвієнко і теж проявив себе з найкращого боку. І в останньому матчі проти Ісландії, де Україна провела далеко не найкращу гру футболіст Ворскли був одним із найкращих.

Дещо раніше схожа ситуація була і з правим флангом захисту. Артем Федецький не отримував ігрової практики і його замінив Богдан Бутко. Щоправда і останній практично не грав, однак в матчах збірної показував, що має хороший потенціал. Після допінгового скандалу із Даріо Срною Бутко став основним у Шахтарі. Та, на жаль, під час поєдинку з Карпатами отримав травму, яка не дозволить йому зіграти у заключних матчах відбору.

Хто буде правим захисником?

Цікаво, що замість Богдана Бутка до лав головної команди країни був довикликаний Олександр Караваєв. Замість правого оборонця прибув правий вінгер. Дивно, що так і не отримав виклик до збірної Микола Морозюк. Навіть після травми Бутка правий захисник Динамо залишився поза увагою тренерського штабу. Так, футболіст почав втрачати місце в основі свого клубу, але він має досвід гри на європейській арені і невеликий, але все таки досвід гри за національну збірну. Є у розташуванні України Ігор Пердута, він має безапеляційне місце в основі Ворскли, але не має досвіду гри на такому рівні.

Може закрити проблемну позицію ще один дебютант – Павло Лук’янчук. Він може зіграти як у центрі так і на правому фланзі захисту. Вихованець Динамо цей сезон проводить в оренді у складі Олімпіка. На рахунку Лук’янчука 6 матчів у чемпіонаті, та 2 у кваліфікації Ліги Європи. Павло відіграв усі 90 хвилин в останньому турі проти Маріуполя, однак до цього не приймав участі в чотирьох матчах поспіль.

Теоретично можливий варіант переведення когось із лівих фулбеків на протилежний край. Можна припустити вихід Соболя праворуч, а Матвієнка ліворуч. Звучить досить екзотично, якщо врахувати, що Матвієнко номінально взагалі центральний захисник і грає зліва, а Соболь лівий захисник і грає справа.

Ще одне припущення – вихід Караваєва на позицію правого оборонця. Такий варіант вже застосовував Юрій Вернидуб в матчі Ліги Європи із Естерсундом. Але як закінчився той матч ми всі добре пам’ятаємо. Хоч це і суперечить сказаному вище про те, що зараз не місце і не час експериментувати, та у цьому випадку будь-яке рішення стане певною мірою випробувальним.

Хто гратиме на флангах захисту?

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажте більше за Новак Олександр
Завантажити більше в Ексклюзивно
Закриті коментарі

Перевірте також

Технічний чи дерев’яний. Микола Морозюк

Микола Морозюк у новому випуску Технічний чи дерев’яний! Гравець Динамо вражає технікою та…