Збірна України: І молодь награли, і туркам не програли

Останній матч збірної України у 2018 році відбувся в Туреччині!

Горезвісний товариський поєдинок, який перенесли із Дніпра до Анталії на прохання Мірчі Луческу, проходив на жахливому газоні стадіону Анталія-Арена.

Андрій Шевченко після провального експерименту з тактичною побудовою у матчі з словаками повернувся до звичайної схеми з 4 оборонцями. Єдиною новацією (вимушеною) стала поява Віктора Коваленка на вістрі атаки, бо Яремчук не встиг відновитися.

Тренер збірної, як показали перші хвилини матчу, поставив у пару до Пластуна не Миколенка, а Матвієнка. Обидва молоді захисники можуть зіграти на позиції лівого-центрального, проте Андрій Миколайович довірив позицію гравцеві Шахтаря.

Першу ж перевірку боєм Матвієнко ледь не провалив. Байрам прострілив на ближню стійку, а Унал, відірвавшись від Матвієнка, пробив – м’яч пройшов в сантиметрах від стійки воріт Луніна.

Україна відповіла ударами Коноплянки і Коваленка. Спроби українців були із різних дистанцій, але з однаковим результатом – м’яч в площину воріт не влучив.

В середині першого тайму підопічні Шевченка створили справжній небезпечний момент. Циганков обігрався з Коваленком і після передачі останнього вийшов віч-на-віч із Сінаном Болатом, але ударом з правої переграти голкіпера турецької команди йому не вдалося – сейв воротаря.

До перерви забили лише турки. Ундер навісив на лінію воротарського майданчика, де найспритнішим виявився Каан Айхан. Удар захисника німецької Фортуни був влучним, але за секунду до гола арбітр зафіксував порушення Унала проти Пластуна (поштовх у спину). Рахунок на табло до перерви так і не змінився.

Початок другого тайму був ідентичний першому. Майже одразу Туреччина мала виходити вперед. Ундера знайшли передачею на лінії воротарського майданчика, але гравцеві Роми переграти Луніна не вдалося – м’яч від п’яти голкіпера Леганеса пішов на кутовий.

Підопічні Луческу продовжили тиск і знову забили, проте гол знову не відобразився на табло. Ундер подав зі штрафного на Ертугрула, той скинув на Сеюджю і центральний захисник забив – рефері гол скасував через офсайд у Ертугрула.

Шевченко спробував освіжити гру замінами. По перерві на полі замість Шапаренка з’явився Малиновський, а згодом тренер збірної оновив фланги атаки, замінивши Коноплянку і Циганкова (вийшли Болбат і Швед).

Перше реальне загострення від українців сталося на 76 хвилині. Болбат віддав на Зінченка, котрий набігав на м’яч. Проте футболісту Ман Сіті не вдалося у ближньому бою переграти Сінана Болата.

На цьому у матчі небезпечні моменти і закінчилися. Зі знакових подій останніх 15 хвилин матчу відзначимо дебют Шведа за головну команду України.

Photo by Paul Gilham/Getty Images

0:0 в Анталії – мирний підсумок вдалого футбольного року збірної України Андрія Шевченка.