Збірна України — переможець Турніру Лобановського!

У фінальному матчі Турніру імені Валерія Лобановського на НСК Олімпійському зійшлися у двобої молодіжні збірні України та Ізраїлю.

Підопічні Руслана Ротаня у півфінальному поєдинку дуже впевнено перемогли кіпріотів з рахунком 3:0, а ізраїльтяни впоралися зі збірною Болгарії лише у серії післяматчевих пенальті (1:1 в основний час і 5:4 по пенальті).

Фінальний поєдинок розпочався із боротьби та жорстких стиків. Команди намагалися встановити свій контроль у центрі поля. У цьому компоненті кращими були українці, а ізраїльтяни зробили акцент на контратаки.

В середині першого тайму українці почали провалюватися в опорній зоні. Як наслідок — гості мали декілька непоганих моментів, але в обох випадках впевнено діяв Білик.

Прекрасний шанс забити мав Смирний, коли добивав м’яч після удару з дальньої відстані Топалова. Голкіпер Ізраїлю спершу відбив м’яч перед собою, а вже після удару Смирного перевів його на кутовий.

Усі плани Руслана Ротаня на цей поєдинок зруйнував на 38-й хвилині Артем Козак. Українець боровся за м’яч із півзахисником збірної Ізраїлю, але в певний момент у Козака не витримали нерви і він навмисно вдарив суперника ліктем у груди — заслужена червона картка.

Другий тайм для українців — суцільні нерви. Ізраїльтяни з яких тільки позицій не пробивали: з дальньої відстані, з меж штрафного майданчика. Білик повсякчас рятував.

Не можна сказати, що українці постійно відсижувалися в обороні. Наші футболісти за рахунок індивідуальної майстерності намагалися активно діяти в атаці, коли з’являлася така нагода. Як і у півфінальному матчі з кіпріотами, помітно виділялися Кожушко і Топалов. Саме останній і став одним з героїв епізоду із забитим м’ячем у ворота Ізраїлю. На 70-й хвилині Топалов протягнув м’яч у центрі поля, віддав до штрафного майданчика на Мудрика, який елегантно прибрав воротаря і потім щосили пробив по воротах. Це було правильним рішенням, адже на лінії воріт вже перебували два захисники. Але з таким сильним ударом і вони не впоралися — 1:0.

Ближче до закінчення матчу ізраїльтяни перейшли на прямолінійну гру: атака флангом, навіс, боротьба на другому поверсі. Українці відверто захищалися та грали на відбій. І таки вистояли, граючи у меншості!

Збірна України U-21 нарешті перервала неприємну серію поразок у фіналах турніру Валерія Лобановського, яка тривала аж 10 років! Підопічні Руслана Ротаня здобули заслужену перемогу.

Третє місце на турнірі посіли болгари, які мали більше щастя у серії післяматчевих пенальті зі збірною Кіпру.