Домашня сторінка Ексклюзив Жах українських реалій футболу від Ігоря Суркіса. Треба, щоб федерація думала про клуби, а не використовувала нас, як повій ©

Жах українських реалій футболу від Ігоря Суркіса. Треба, щоб федерація думала про клуби, а не використовувала нас, як повій ©

2 читачів онлайн
0
5,284

Ігор Суркіс в ефірі програми ЦиганикLive відверто обговорив ситуацію, в якій опинилися українські клуби:

Як почуваєтеся без футболу?

У мене оптимістичний настрій. Без футболу я зараз як без правої руки. Зараз ми маємо думати про те, як швидше поновити футбол у світі та в Україні.

Чемпіонат має бути дограний, але якщо це буде можливо. Якщо це не буде можливо, то не дограємо. Ми всі новини дізнаємося від вас, від журналістів. А у нас УАФ не веде діалог з клубами, ми нічого не знаємо. От у Ла Лізі домовилися, що повідомлять за 2 тижні до поновлення чемпіонату. Щоб команди підготували гравців. У нас нічого такого не повідомляється. Ми не можемо почати грати, якщо футболісти не готові фізично. Там же теж гравці збірної України.

Як тренується Динамо?

Президент УАФ каже, що він на контакті з клубами, а якими? Зі мною ніхто не був у контакті! Я розмовляю з головним тренером, з лікарями клубу, говорю з капітаном Сидорчуком, з Циганковим. Я дуже вдячний працівникам бази Динамо, які стежать за базою, дезинфікують там все, готують тренажерний зал для гравців, які по одному приїжджають і тренуються.

Чи вчасною була перерва?

Ми закінчили першу частину змагань, потім було відомо, що граємо без глядачів, то треба було припиняти. А не грати ще тур. Сьогодні Зоря згідно з турнірною таблицею може сказати: “Ми можемо і Шахтар наздогнати, і зайняти перше місце”. А клуб, який вилітає, скаже: “Ми б могли врятуватися!” Тоді б думали, як закінчити, і питали б в УЄФА, що нам робити після цього етапу? Можемо закінчити? – Ні. Маєте закінчити повністю. Ми були б в курсі, з нами мали говорити, давати рекомендації, піклуватися про гравців своєї збірної. Так має все працювати.

У нас всі футболісти перебувають у Києві. Всі самостійно працюють, повідомляють лікарю щоранку температуру і вагу. Всіх футболістів ми контролюємо, знаємо, що Бущан був в Одесі, з ким контактував. Попов був вдома. Футболісти тренують самі себе.

Зв’язок з УАФ

Коли буде дозволено тренувати по 3-4 футболісти, то ми все одно маємо погодити з УАФ. Але враження, що нашої федерації не існує! Вони сховалися і бояться, що заразяться.

Зателефонуйте Палкіну і дізнайтеся, чи він знає, що буде з єврокубками. Я впевнений, що він знає ситуацію наразі, бо вони контактують з учасниками і він сам може зателефонувати в УЄФА і дізнатися останні новини.

Можливо, є клуби у нас, які потребують допомоги. У Польщі виділили допомогу. Мені вона не треба, але наша УАФ має думати про клуби, запитати, кому треба допомога. Ми маємо вести діалог з ними, а від них нічого не чути. Треба, щоб федерація думала про клуби, а не використовувала нас, як повій! Дайте футболістів, вони гратимуть, а ми собі медальки вішатимемо. А потім скажемо, що ми їм премію дали… 10% з того, що виділяє УЄФА.

Про контракти

Ми вперше зіштовхнулися з такою ситуацією. Зараз ми не можемо стверджувати, що фубол у нас зупинився на тривалий період часу, ми ж закрилися менше місяця тому. У футболістів є контракти, а я як президент клубу поки можу – виконуватиму їх.

Наразі чемпіонат має бути дограний у повному форматі з моменту паузи. УАФ і УЄФА вели діалог. Якщо вам нічого приховувати і ви представляєте Україну в цих перемовинах, то розкажіть, про що мова. Покажіть всім, про що говорили.

Доля чемпіонства

Сьогодні футболісти так скучили за футболом, що готові грати не кожні 3 дні на четвертий, а кожні два на третій. Динамо так точно! Аби лише закінчити чемпіонат і все було чесно. От Шахтар виграв чемпіонат – виграв. Питань немає.

Якби спитали, то я б перший підняв руку і сказав, що Шахтар – заслужений чемпіон за тими матчами, що ми зіграли між собою і за підсумками 22 турів. Шахтар – перший, Динамо – друге, Зоря – третя, Десна – четверта, Олександрія – 5, а Дніпро і Маріуполь грають перехідні матчі. На цьому б зупинилися. А зараз як це треба розуміти? Сьогодні я і Карпати розумію, яким за 9 турів можна спокійно врятуватися. Нас треба ставити до відома, нам жодного документу за весь час не прислали.

Люди, які сьогодні перебувають удома. Ми не отримуємо грошей від трансляцій, у нас немає продажів атрибутики – у нас нічого не має, крім ставлення до своїх улюблених команд. Вони мають розробляти план, а не потім сказати “за 10 днів граємо”. В мене вийдуть футболісти і отримають травми. Я ж плачу їм гроші!

Хочу підкреслити, що всі мають не звітувати зараз “що вони щось там допомогли”, а мають по повній відзвітувати тоді, коли ми поборемо цю епідемію. Динамо працює, допомагає щодня, навіть молоді гравці. Тому, треба працювати. Якщо ви хочете український футбол, то треба сідати і робити конференцію, спілкуватися. Приїздити по 1-2 людини в УАФ. Динамо Київ не може без інших клубів. Я говорив з Геллером, з Палкіним, говорили про ситуацію, про роботу з молоддю. Президент країни щодва-три дні робить звернення до країни, а УАФ не може повідомити нічого.

Я готовий догравати чемпіонат навіть без глядачів. Але це хоч буде за спортивним принципом. Зараз така ситуація, що кожна команда претендує на високі місця у першій шістці.

Папа – УЄФА, мама – ФІФА чи навпаки. І всі діти орієнтуються на батьків. А у нас є старший брат – це УАФ, які з нами не спілкуються. Ображені вони.. Якщо буде так, то вони гратимуть самі, на наших полях.

Читайте також: Давайте матчі збірної! Її головний форвард вже готовий

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Чи буде 5 замін в УПЛ? Останні новини

Ведучий програми ПРОФУТБОЛ Ігор Циганик в ефірі #ЦиганикLive поділився інформацією щодо ре…