Домашня сторінка Актуально Зміна форматів від УЄФА. Україна одразу в еліті

Зміна форматів від УЄФА. Україна одразу в еліті

3 читачів онлайн
0
10,120

Відбір на Чемпіонат Європи-2022 буде дуже цікавий.

Євро-2022 для гравців віком до 19 років пройде у Словаччині, але шлях до нього буде новим для збірних цього віку. УЄФА сподобався формат Ліги Націй і його гібрид вирішили застосувати для кваліфікації юнацьких команд.

Вся кваліфікація передбачає аж 4 раунди

Команди відповідно до рейтингу УЄФА для команд цього віку поділено на 3 ліги А (5 груп по 4 команди), В (4 групи по 4 команди), С (5 груп, 3 по 4 команди і 2 по 3). Ліга А грає 4 раунди кваліфікації, Ліга В – 3 раунди, Ліга С – 2 раунди.

Скріншот із сайту uefa.com

Перший раунд

Кожен раунд – це мінітурнір, який проходить на полі одного з учасників групи. На перший раунд Україна за рейтингом потрапляє до Ліги А і після жеребкування, яке пройде 3 грудня, буде розподілена в якусь із 5 груп.

За підсумками першого раунду 5 найгірших команд ліг А і В (у Лізі В це будуть 4 останні команди груп і найгірша 3 команда) потраплять до нижчих ліг (з А у В, з В у С). Тоді як найкращі 5 команд ліг В і С піднімуться вище (з С у В, з В у А).

Другий раунд

Така схема повторюється і для другого раунду, але після нього команди, які опиняться у Лізі С, припиняють боротьбу.

Третій раунд

Тут мінітурніри пройдуть тільки в лігах А і В. За підсумками раунду 5 команд, які посіли четверті місця у своїх групах, із Ліги А відправляться до Ліги В, а 4 переможці груп Ліги В і найкраща команда, яка у своєму квартеті посіла друге місце, піднімуться до Ліги А.

Четвертий раунд – фінальний

Його грають лише команди Ліги А! Переможці 5 груп і дві найкращі команди, які посіли другі місця у своїх групах, отримають путівку до фінальної частини Євро-2022!

Словаччина, яка прийматиме змагання, теж братиме участь у цій кваліфікації, але гратиме лише 2 раунди. Якщо після двох раундів господар підсумкового турніру займатиме місце в лізі В чи А, то його змінить наступна за результатами другого раунду команда із Ліги В чи С.

Перед кожним раундом проходитиме жеребкування груп у кожній Лізі!

Україна стартує одразу в Лізі А. Тому для успішної кваліфікації на підсумковий турнір нашій команді необхідно займати не нижче 3 місця в кожному із 3 перших раундів (мінітурнірів), а в 4 раунді виграти свій квартет, або бути однією з двох найкращих команд, які посядуть друге місце.

Команди Ліги А перед жеребкуванням:

Португалія, Франція, Англія, Італія, Нідерланди, Чехія, Іспанія, Німеччина, Україна, Ірландія, Норвегія, Туреччина, Австрія, Хорватія, Греція, Бельгія, Швеція, Сербія, Польща, Словаччина.

Основні дати:

Раунд 1: до 17 листопада 2020 року (жеребкування — 3 грудня 2019 року)
Раунд 2: до 8 червня 2021 року (жеребкування — у грудні 2020 року)
Раунд 3: 30 серпня — 7 вересня або 4—12 жовтня 2021 року (жеребкування — у червні/липні 2021 року)
Раунд 4: 21—29 березня 2022 року (жеребкування — після завершення третього раунду)
Фінальний етап (Словаччина): Липень 2022 року (жеребкування — після завершення четвертого раунду)

Читайте також: УЄФА шокувала можливим місцем проведення фіналу Ліги Чемпіонів 2024 року

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Мілевський рятує Динамо Брест від поразки після суперкамбеку Смолевичів

Дивогру організували у 16 турі Смолевичі та Динамо Брест …