Знову опади в Лондоні. Ворскла програє, але забиває

Ворскла на Емірейтс проти Арсенала. І це не матч із футбольного симулятора. Полтавці розпочинали груповий етап Ліги Європи гостьовим поєдинком з головним фаворитом свого квартету.

Ще напередодні гри Василь Сачко говорив, що його команда не гратиме в атакувальний футбол. Будемо відверті, ми на таке і не сподівалися. Залізна дисципліна і захмарна самовідданість на полі – ось за рахунок чого Ворскла мала триматися у двобої з канонірами.

Своє тотальне домінування господарі окреслили з перших секунд. Підтвердження цього – статистика передач на 20 хвилину: 133 – 30 на користь Арсенала. Але, як не дивно, за ударами на той момент переважали українці. Кулач двічі пробивав за першої ж нагоди і щоразу – дуже не влучно. Арсенал намагався розігрувати до останнього, але швидко зрозумів, що проти двох оборонних мурів це не надто просто і почав бити.

Ворскла трималася, а потім сама собі створила неприємності. Чомусь вирішив показати техніку Кравченко і пропустив передачу в другий темп атаки від Кобахідзе. Мхітарян перехопив м’яч, запустив на фланзі Івобі, а той знайшов пасом Обамеянга – 1:0.

Пропущений м’яч не особливо позначився на ігровому малюнку. Так, гості трошки активніше і вище зустрічали суперника. Однак усі ці старання призвели тільки до того, що час від часу Ворскла доходила майже до чужого штрафного майданчика. А Арсенал не цурався бити із середньої дистанції. І якщо постріл Івобі був неточним, то удару Мхітаряна на заваді став лише сейв Шуста.

Значно продуктивніше господарі почали другий тайм. Ледь не перша атака Арсенала по перерві стала гольовою. Івобі покрутився у штрафному майданчику, віддав на Мхітаряна, а Генріх філігранний навіс вирізав на Велбека – 2:0. Ще за дві хвилини Дені вже міг дубль робити. Обамеянг втік від усіх і прострілював вздовж воріт, та Велбек зовсім трохи не встиг на передачу.

Далі за справу знову взявся Обамеянг. Габонець спочатку невдало впіймав м’яч злету і пробив вище, а в наступній атаці вже просто не міг схибити. Мхітарян подарував Обамеянгу ударну позицію, і той спокійно пробив у кут – 3:0.

Ворскла була б і не проти поатакувати, але нічого створити попереду не дозволяв Арсенал. Найбезтурботніше за такої ситуації почувся Лено. Голкіперу лондонців бракувало хіба що стільця і газети для ще більшого комфорту. Наприкінці матчу на полі з’явився Озіл. Саме німець став автором четвертого гола. Шуст помилився на виході, м’яч опинився в Месута – 0:4.

Що може допомогти створити момент команді, якій важко сконструювати атаку? Правильно, стандарт. Подача зі штрафного, вибивання м’яча, підбір і потужний удар Чеснакова – 4:1. Мабуть, аж надто засумував Лено, та в будь-якому разі цей забитий м’яч викликав скандування “МОЛОДЦІ!” від українских вболівальників на трибунах. Ворскла навіть спробувала провести декілька наступів у заключні хвилини. Вже у компенсований час полтавці забили вдруге. Ребенок втік лівим флангом і віддав передачу на лінію штрафного майданчика. Там вже чекав на м’яч Шарпар, та завдав невідпорного удару в кут воріт – 4:2.

Ворскла поступилась Арсеналу 2:4, але результат у цій історії відходить на другий план, адже досвід, здобутий нехай навіть на додаток із негативним результатом, є просто неоціненним.