Зоря – Брага: Мужики не здаються

Фраза Олександра Хацкевича про бразильську команду значно більше підходить до суперника Зорі у кваліфікації Ліги Європи – Браги.

Португало-бразильський симбіоз вже давно приносить користь команді, що значно поступається за бюджетом трійці португальських лідерів футболу (Бенфіка, Порту, Спортінг), але регулярно грає в єврокубках.

Дуже добре про формулу успіху суперника Зорі знає Паулу Фонсека. Тренер Шахтаря, за повідомленнями ЗМІ, навіть консультував опонента українського клубу перед зустріччю в Запоріжжі. У Юрія Вернидуба голова більше боліла не за суперника, а за свою команду. Тренер луганців страждaє від кадрового дефіциту і незіграності команди:

Зоря-Брага. Вернидуб готує сюрприз

Не пропусти єврокубковий старт FC Zorya Luhansk🤗Дивись Зоря-Брага на FootballHub🔥Початок трансляції о 21.20💪

Опубліковано FootballHub Четвер, 9 серпня 2018 р.

Після травми Громова єдиного нападника грає Рафаель, який поагно виграє боротьбу, але інших варіантів у Юрія Вернидуба не було. Коуч здивував в іншому – поставив у ворота Луїса Феліпе.  Бразильський голкіпер не зіграв жодної хвилини в офіційному матчі за Зорю, і це було помітно по першому тайму зустрічі. Воротар багато нервував, але сумбур в його діях не подарував супернику хоч якийсь дивіденд. Навіть більше – він врятував команду після помилки захисників, які занадто високо висунулися при введенні із-за бокової від суперника. Луїс Феліпе вчасно вийшов з воріт і відбив удар Франсержіо.

Цей епізод був найгострішим від Браги до перерви. У Зорі можна згадати супершанс Караваєва, який після відскоку м’яча від Рафаеля намагався переграти голкіпера (сам на сам був півзахисник), але пробив вище воріт.

Другий тайм розпочався із небезпечного моменту від Браги. Орта з кута воротарського майданчика влучив у поперечку воріт луганців.

На жаль, точнішим Орта був на 69 хвилині. М’яч після прострілу португальця відчкочив від Віталія Вернидуба до того ж Орти і той пробив у дальній кут без шансів для Луїса Феліпе – 0:1.

Не довго музика грала для підопічних Абеля Феррейри. Супергол вдався Караваєву. Олександр упіймав м’яч на ліву і злету відпрaвив того у дальній верхній кут воріт Матеуса – 1:1!

Фото ФК Зоря

Після гола Караваєва Зоря заграла так, як того від неї очікують уболівальники. Мужики почали перегравати опонентів майже на кожній ділянці поля. З’явилися удари від Харатіна, дуже пожвавив гру Кочергін, який боровся за кожен м’яч, що летів у бік воріт Браги. Не вистачило лише гола…

Михайличенко в кінці 90-тої хвилини ледь не створив ще один шедевр (прокинув м’яч повз декількох суперників і, увірвавшивсь у штрафний майданчик португальців, пробив… у руки голкіперу Браги).

Фінальний свисток першого поєдинку зафіксував рахунок 1:1. Не така вже і страшна Брага. В Португалії треба грати так, як в останні 20 хвилин, аби проходити далі.