Зоря тепер знає, як програти матч за дві хвилини

Найвідповідальніший раунд, передостанній крок.

Суперником Зорі у раунді плей-оф кваліфікації до Ліги Європи став потужний іспанський середняк Еспаньйол, котрий, щоправда, вже тривалий час, з 2007 року, не грав у єврокубках.

Перший матч луганська команда проводила на виїзді у Барселоні. І Віктор Скрипник відсиджуватися в обороні не схотів. На фланг (Севілья у попередньому матчі Примери покарала Еспаньйол саме через фланги) вийшов швидкий Кабаєв. На вістрі знову два форварди: Громов і Луньов. Наставнику Зорі, однак, довелося враховувати відсутність Вернидуба через травму меніска (вибув орієнтовно на два місяці) та дискваліфікацію Русина.

Зоря віддала володіння м’ячем господарям, але не виключалася з гри, ведучи високий пресинг. Першу відчутну небезпеку Еспаньйол створив на сьомій хвилині. Ву Лей пробивав із лінії штрафного майданчика – після рикошету від Чеберка м’яч, на щастя, став легкою здобиччю для Шевченка. В наступній спробі знову впевнено повівся воротар Зорі: закручений Гранеро здалеку м’яч Микита перевів на кутовий.

Далі вже Зоря активізувала атакувальну гру. Лєднєв чудово відкрився під загострюючий пас Кочергіна, але Громову забракло якихось сантиметрів, щоб з воротарського майданчика результативно замкнути простріл Богдана.

У відповідь Феррейра замикав головою навіс з правого флангу, Чеберко програв позицію, але м’яч після удару аргентинця пролетів поруч зі стійкою.

Спливала 38-ма хвилина, як Зоря забила. Причому у зразковій контратаці, де кожен у команді бездоганно відпрацював прийом м’яча. Іванісеня перехопив м’яч на лінії свого штрафного майданчика, віддав трохи вперед на Чеберка. Євген довгою діагоналлю знайшов Громова. Артем прийняв м’яч трохи у фланг, але зміг прострілити на Кабаєва. Влад дивовижним пасом п’ятою у торкання віддав точно на Кочергіна, який теж в дотик пробив під ліву від воротаря стійку – 0:1. І на Корнелья-Ель-Прат запанувала тиша.

Еспаньйол побіг відігруватися і створив дуже небезпечну нагоду. Феррейра прострілював з-під Луньова, що саме впав на віражі. Іспанці здійснили спробу пробити з меж штрафного майданчика, але Абу Ханна у відчайдушному падінні заблокував удар. Натомість Зоря з легкістю здійснила ще одну гостру вилазку. Іванісеня відібрав, віддав на Громова, той продовжив на Кабаєва, вивівши хавбека фактично віч-на-віч. Але Владислав, уникнувши офсайду, пробив слабко і просто в руки голкіперу.

Заключним епізодом тайму стала гра рукою Абу Ханни у своєму штрафному майданчику. Тимчик, виносячи м’яч, влучив в руку своєму партнеру, але рефері залишив епізод без уваги. Хоч Еспаньйол сигналізував про фол половиною свого складу.

Гол: Кочергин 38 мин.

A post shared by Футбольный Клуб Заря Луганск (@zoryaluhansk) on Aug 22, 2019 at 12:51pm PDT

Другий тайм стартував із супернагоди господарів. Еспаньйол виконав кутовий і м’яч після удару головою Ву Лея прийняла на себе поперечка воріт Шевченка. Іспанці продовжили тактику високої гри задньої лінії, раз у раз залишаючи нападників Зорі в офсайдах. Коли ж гості добігли до воріт, до прицільного удару не дійшло. Еспаньйол впевнено заволодів м’ячем і на 58-ій хвилині досяг свого. Захист Зорі не витримав лінії офсайду, коли Ферейра відкрився на дальній стійці під навіс і ударом головою рахунок зрівняв – 1:1.

За чвертьгодини до фінального свистка для Зорі настала темна смуга. Ву Лей знайшов м’ячем руку Богдана Михайличенка, і суддя призначив пенальті. Гранеро пробив у правий від Шевченка бік і Микита врятував команду, парирувавши удар!

Уявіть, як прикро було воротареві пропускати з гри вже за три хвилини. Лопес відкрився на фланзі Михайличенка і пробив з кута воротарського майданчика у ближню дев’ятку без шансів для Шевченка – 2:1. За дві хвилини Зоря мала в пасиві і третій гол… Варгас увірвався у вільну зону і обвідним ударом запустив м’яч у дальню дев’ять – Микита тільки поглядом його провів.

1:3 – більш ніж складний рахунок перед матчем-відповіддю у Запоріжжі. Провалами в центрі захисту на останніх хвилинах міг вкотре скористатися Ву Лей, але Зорі пощастило, що китаєць не зумів влучити по м’ячу, перебуваючи у трьох метрах від лінії воріт.

Загалом сильний перший тайм Зоря перекреслила намаганнями втримати перевагу на фоні досить помітної втоми. Під завісу матчу все важче було повертатися у захист, і все більше браку мали гравці Зорі як в атаці, так і в обороні.

Другий поєдинок протистояння відбудеться в Запоріжжі у четвер, 29 серпня о 20:00 на Славутич-Арені.

Дивіться також: Яремчук асистом допоміг Генту перемогти у Лізі Європи. Відео