Брага – Зоря: Мужицький камбек в Португалії

Автор Вільям Шекспір

Битва Зорі за Лігу Європи на мальовничому стадіоні португальської Браги подарувала море емоцій українським уболівальникам.

Юрій Вернидуб на другий матч з Брагою вирішив не вдаватися до змін і випустив тих самих одинадцятьох бійців, які в першому матчі у Запоріжжі зіграли в нічию.

FC Zorya Luhansk на Брагу без замін💥Юрій Вернидуб вірить у своїх хлопців❗Вболівай за мужиків💪

Опубліковано FootballHub Четвер, 16 серпня 2018 р.

В Україні луганцям вдалося перевернути хід зустрічі та зрівняти рахунок зусиллями Олександра Караваєва, але результат 1:1 змушував у гостьовому поєдинку думати про необхідність будь-що забивати.

Супергол Караваєва. Ексклюзив

У мене обидві ноги робочі ©Гол, який можна переглядати вічно🔥Ставте 👍 FC Zorya Luhansk та Александр Караваев (Aleksandr Karavaiev)💪

Опубліковано FootballHub П'ятниця, 10 серпня 2018 р.

Матч на прекрасному стадіоні, що розташований у скелі, розпочався за схожим із першим поєдинком сценарієм. Луїс Феліпе трохи мандражував, але сейв після дальнього удару Новайша у самісінький кут надав голкіперу команди Юрія Вернидуба впевненності.

Зоря намагалася відповідати контратаками. Єдиний раз, коли така тактика могла принести результат, трапився під завісу першого тайму. Луганці перехопили м’яч у центрі поля і виходили 3 в 4, але Рафаель замість паса на партнера обрав варіант з ударом – на шляху пострілу нашого гравця став захисник Браги.

Перший тайм запам’ятався грубими відмашками від Дієго Соузи і Новайша (які арбітр оцінив на дві жовті картки) та травмою Рауля Сілви, котрий не зміг продовжити матч.

На другий тайм Юрій Вернидуб випустив Кочергіна, змінивши Лєднєва, але загалом тактика від цього не мала змінитися.

Контратака повинна була приносити результат на 59 хвилині. Сілас перехопив м’яч в центрі і віддав на Рафаеля. Вихід 2 в 2 (+ ззаду на допомогу підключався Сілас) був бездарно змарнований бразильським легіонером. Кочергін просив передачу на дальній стійці, але Рафаель вирішив самостійно пробити – сильно і по центру, що дозволило Матеусу спокійно перевести м’яч на кутовий.

Брага відповіла на такий випад Зорі своїм моментом, який став голом… Віталій Вернидуб не встиг за Сікейрою і збив останнього. Небезпечний штрафний майстерним ударом в дев’ятку реалізував Новайш, 1:0!

Команді Вернидуба нікуди було діватися і гра відкрилася. Майже одразу це принесло плоди для гостей. Рафаель з 3 спроби все-таки пробив Матеуса! Зоря розігнала хорошу атаку, в якій на удар вивели Харатіна, але Ігор не пробив, а віддав трохи далі на свого нападника. Рафаель отримав пас і з-під захисника пробив у дальній кут – Матеус погано бачив момент, тому не мав шансів відбити підступний удар українського бразильця, 1:1!

Гол Зорі тільки розлютив господарів і, на жаль, їм вдалося забити вже за 4 хвилини після гола Рафаеля. Есгайо прийняв м’яч у штрафному майданчику і віддав на Орту. Кривдник луганців у Запоріжжі одним дотиком прийняв м’яч, а другим перекинув Махарадзе (грузинський кіпер змінив Луїса Феліпе, який трохи раніше отримав травму), 2:1.

Знову ситуація для української команди стала загрозливою. І заклик Юрія Вернидуба до Олександра Караваєва “Саша, надо всё равно забивать!” подіяв! Сілас віддав вертикальну передачу у штрафний майданчик, Кабаєв прострілив на Караваєва, але м’яч дійшов аж до Тимчика на іншому боці штрафного, захисник не розгубився і в дотик повернув на лінію воротарської зони, де самотній Караваєв відправив м’яч у сітку воріт, 2:2!!

Останні 15 хвилин (основний час + той, що компенсував арбітр) Зоря героїчно відбивалася від атак шокованих португальців. Десяток жовтих карток у протоколі  вартують краплі радощів Юрія Вернидуба після фінального свистка. Браво, мужики!