Зоря виплеснула емоції – п’ять голів проти Арсенала

Автор – Владислав Ігнатенко

В сьомому турі Арсенал приймав вдома луганську Зорю. Зіткнулись дві команди з протилежними ситуаціями: Арсенал в минулому турі нарешті отримав першу перемогу в сезоні, а Зоря витратила багато сил на дві гри проти Лейпцига, але все одно не потрапила до Ліги Європи. До того ж в луганців головний тренер Юрій Вернидуб одразу після поразки від німців говорив про можливу відставку, що не могло не вплинути на гравців.

В кожній команді в основі вийшло по 10 українців. Для української Прем’єр ліги це велика рідкість.

Гола не довелося чекати довго. Зоря забила вже на четвертій хвилині матчу. Лєднєв по центру пробився до штрафного майданчику, віддав пас на правий фланг для подальшого кросу, і Тимчик, не зволікаючи, подав точно на голову Караваєву, який майстерно зрізав м’яч у ворота.

Вже за 9 хвилин Арсенал пропустив вдруге. Луганці розіграли аналогічну першій гольову атаку: розрізний пас на правий фланг, Караваєв підхопив, швидко забіг в штрафний майданчик і прострелив на вільного Хомченовського, який в дотик потужно пробив по воротах.

Кияни також мали можливість забивати. Гринь обіграв Сватка вже перед воротарським майданчиком, вдарив повз Махарадзе, але з лінії воріт вибив м’яч центрбек Зорі Віталій Вернидуб.

Подібним чином не забив і Рафаель. Перекинувши Сітала, бразилець несильно але точно вдарив по порожніх воротах. Рятівником киян ледве встиг стати Дубінчак – в підкаті вибив м’яч майже з лінії.

Неоднозначний момент виник всередині першого тайму. Хомченовський отримав розрізну передачу в штрафному майданчику противника, обіграв Карася, але захисник в підкаті зупинив м’яч рукою. Натомість лайнсмен зафіксував положення поза грою (доволі сумнівне) півзахисника Зорі.

Перед перервою забив Рафаель. Одним пасом був відрізаний весь захист Арсенала, Хомченовський викотив м’яч на інший кут воротарського майданчика і бразильцю не склало ніяких складнощів переправити м’яч в сітку.

Чому довго чекати гола, якщо можна пропустити вже на початку другого тайму? Після заблокованого удару луганчан усі (в тому числі вся лінія оборони Арсеналу, що найбільш дивно) зупинились щоб побачити рішення арбітра щодо гри рукою в штрафному майданчику. І лише Богдан Лєднєв не забарився та без жодного супротиву з шести метрів розстріляв Сітала. Для Богдана це перший гол на дорослому рівні в чемпіонаті України.

Арсенал посипався. Захисники Арсеналу виконували роль пасивних глядачів, коли Хомченовський оформив дубль на 69 хвилині матчу. З-за меж штрафного майданчика, метрів з двадцяти вінгер Зорі пробив на техніку по воротах киян. Для Сітала без шансів – м’яч пірнув під перекладину. 0:5!

Все, що змогли створити підопічні Раванеллі за весь матч – це декілька ударів з-за штрафного майданчика та неточні дальні передачі до воріт. Зоря розбила Арсенал.